Salı, Haziran 18, 2024

YouTube’un Türkiye’de ne kadar aktif kullanıcısı var?

Share

- Reklam -

YouTube, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en çok kullanılan bir video paylaşım hizmetidir. Kullanıcılar üye olarak video izleyebilir, içerik oluşturabilir, yorum yapabilir, videoları beğenebilir ve insanlarla paylaşabilir. YouTube’da eğitimden eğlenceye, spordan müziğe kadar çok geniş bir yelpazede içerik bolluğu söz konusudur. Bir yemeğin nasıl yapılacağını, bir avizenin nasıl takılabileceğini, bir programlama dili nasıl öğrenebileceğinizi sorgulayarak ilgili içeriklere erişirsiniz.

Türk YouTuberların son yıllardaki başarısı, çocuklardan yetişkinlere kadar pek çok yaş grubunu bu alanda içerik oluşturmaya sevk etti. Türklerin, YouTube hizmetini yoğun olarak kullanması, pek çok içerik geliştiricinin en büyük motivasyonu oldu. Peki ne kadarlık bir kitleden bahsediyoruz? YouTube, Türkiye’de aktif olarak ne kadar insan tarafından kullanılıyor?

- Reklam -

YouTube’da kaç aktif Türk kullanıcı var?

Kasım 2022’de Think with Google TR isimli resmi hesap tarafından atılan bir soruda “Sizce YouTube’un aylık kullanıcı sayısı kaçtır?” sorusu sorulmuştu.

Google tarafından takipçilere yöneltilen soru

Bir kaç saat sonra kendi sorusunu alıntılayan Twitter hesabı, dünya genelinde YouTube’un 1.5 milyar aktif kullanıcısı olduğunu açıkladı. Türkiye’de ise 45 milyon aktif kullanıcı olduğunu açıkladı.

Google, YouTube’un Türkiye’de 45 milyon aktif kullanıcısı olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin en çok tanınan YouTuberlarından biri olan Oğuzhan Uğur, resmi makamlarla yaptığı bir görüşmede

Daha fazla okuyun

Yeni İçerikler