Pazartesi, Mayıs 20, 2024

Video boyutu küçültme nasıl yapılır?

Share

Büyük yer kaplayan videoları hem küçültmek, hem de kalitesini bozmadan izlemek ister miydiniz? Bu yazımızda kalitesini bozmadan video boyutu küçültme , video boyutu düşürme nasıl yapılır birlikte bakalım. Bunu yapmak çok ama çok kolay. Bunu programsız denebilecek kadar basit, kullanışlı ve küçük bir program ile yapılacağız.

Handbrake Programı ücretsiz bir video dönüştürücü sadece küçültme değil videolarınızı mp4 e çevirmek için de kullanabilirsiniz. Hem kendi küçük, hem de çok kullanışlı. Sadece 10 MB. İndirmek isterseniz hiç vakit kaybetmeyin aşağıdaki bağlantıya tıklayarak doğrudan HandBrake uygulamasının sitesine gidebilir ve handbrake ‘i indirebilirsiniz.

Video boyut düşürme nedir?

Video boyut küçültme işlemi, var olan bir video dosyasının sıkıştırılarak ya da daha farklı bir formata dönüştürülerek dosya boyutunun düşürülmesi işlemidir. Video boyutu düşürme işlemi günümüz internet sağlayıcılarının verdiği düşük upload hızları yüzünden internete yüklenmesi çok uzun vakitler alan videoların boyutlarını düşürerek, daha kısa bir zamanda videolarınızı internet ortamına upload etmenize yaramaktadır.

Daha fazla okuyun

Yeni İçerikler