Anasayfa

Yeni Yazı

Katkılarım

İstatistikler

Katkıda bulun

Profil

Türkiye’nin Milli Muharip Uçağı “Kaan” ilk uçuşunu gerçekleştirdi

0 5 üzerinden
- Reklam -

Türkiye’nin savunma sanayiindeki en büyük projesi olan milli muharip uçağı Kaan, ilk uçuşunu bugün başarıyla gerçekleştirdi. Ankara semalarında gerçekleştirilen test uçuşu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da duyuruldu.

Kaan, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından tasarlanan ve üretilen 5. nesil savaş uçağıdır. Düşük radar izi, yüksek manevra kabiliyeti, gövde içi silah taşıyabilme ve elektronik harp kabiliyeti gibi üstün özelliklere sahiptir. Ses hızının 1,8 katı üzerine çıkabilen Kaan, 55 bin fite kadar yükselebilmektedir.

- Reklam -

Daha fazla ilgili içerik okuyun

Kaan’ın ilk uçuşu, Mürted Havalimanı’ndan kalkışıyla başladı. Bir süre havada kalan Kaan, başarılı bir şekilde iniş yaptı. Uçuş sırasında Kaan’ın tüm sistemleri kontrol edildi. Bu uçuşla birlikte projede önemli bir aşama geçilmiş oldu. Bundan sonra Kaan’ın hava ve yer testleri devam edecek. Kaan’ın ilk teslimatlarının yaklaşık 5 yıl sonra yapılması planlanıyor.

Türkiye, Kaan ile milli muharip uçağını üretebilen dünyadaki sayılı ülkeler arasına girdi. Kaan, Türkiye’nin savunma gücüne ve bağımsızlığına büyük katkı sağlayacak. Kaan, aynı zamanda Türkiye’nin stratejik taarruz imkanını da artıracak. Kaan, her türlü hava-hava ve hava-yer hedeflerine hassas ve tam vuruş yapabilecek.

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İlgini çekebilecek gündemler

İçeriklerimizden haberdar olun

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
bunu boşver. şöyle yapalım. aşağıdaki kodu türkçe sayfasına yerleştireceğim. her şey aynı, yalnız dil değişecek ve Türkçe yapacağız. tüm kodu buna göre eksiksiz ve tam güncelle!