15.9 C
İstanbul
Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaEğlenceFilmThe Batman (2022)

The Batman (2022)

Yayınlandığı tarih:

- Advertisement -

The Batman, DC Comics karakteri Batman’e dayanan 2022 Amerikan sinema filmidir. Filmin üretim aşamasında DC Films, 6th & Idaho ve Dylan Clark Productions yer alır ve dağıtımcılığını Warner Bros. Pictures üstlenmiştir. Filmin yönetmeni, senaryoyu Peter Craig ile birlikte yazan Matt Reeves’dir. Oyuncuları arasında Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard, Andy Serkis ve Colin Farrell yer alıyor.

İçindekiler

The Batman (film) poster.jpg

Filmin gelişimi, Ben Affleck’in 2013’te DC Genişletilmiş Evren’de (DCEU) Batman olarak rol almasından sonra başladı. Affleck, Batman’de yönetmenlik, yapımcılık, ortak yazarlık ve başrol için imza attı, ancak proje hakkında çekinceleri vardı ve ayrıldı. Reeves, DCEU bağlantılarını kaldırarak hikayeyi devraldı ve yeniden çalıştı. Batman’in dedektif tarafını önceki filmlerden daha fazla keşfetmeye çalıştı, 1970’lerin filmlerinden ve “Birinci Yıl” (1987), Uzun Cadılar Bayramı (1996–97) ve Ego (2000) gibi çizgi romanlardan ilham aldı. Pattinson, Mayıs 2019’da rol aldı ve 2019’un sonlarında daha fazla rol aldı. Ana çekimler Ocak 2020 ile Mart 2021 arasında İngiltere ve Chicago’da gerçekleşti.

- Advertisement -

Konusu

The Batman, suçluların kalplerine korku salan Batman’in Riddler isimli bir seri katille mücadelesini konu ediyor. Batman olarak iki yıl sokaklarda dolaşmak ve suçlulara korku salmak Bruce Wayne’i Gotham City’nin karanlığının kalbine sürükledi. Gizemli bir seri katil Riddler, şehrin seçkinlerini hedef alıp bir dizi sadist ve hain saldırı gerçekleştirdiğinde Batman, Riddler’in izini sürmeye başlar. İpuçlarınını peşinden giden Batman’in yolu bu süreçte Catwoman olarak bilinen Selina Kyle, Penguen olarak da bilinen Oswald Cobblepot ve Carmine Falcone gibi karakterlerle kesişir. Batman kurduğu yeni ilişkilerin de yardımıyla suçluların maskesini düşürmek ve Gotham Şehri’ni eski huzuruna kavuşturmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Vizyon Tarihi

The Batman filmi ABD’de ve Türkiye’de 4 Mart 2022 tarihide vizyona girmiştir.

- Advertisement -
Fiyatbulucu.com'da sevdiğiniz ürünlerin fiyatlarını takip edin, ürünlerinizi doğru zamanda satın alın!

Ürünlere göz atın

Oyuncu Kadrosu

Bruce Wayne / Batman rolünde Robert Pattinson’ın başrol oyunculuğunu yaptığı Batman filminde Zoë Kravitz, Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro, Peter Sarsgaard, Andy Serkis ve Colin Farrell yer alıyor İki yıllık suçla mücadeleden sonra geçen film, Batman’in Gotham’ın seçkinlerini hedef alan bir seri katil olan Riddler’ı (Dano) takip ederken Gotham City’deki yolsuzluğu ortaya çıkardığını görüyor.

- Advertisement -

İlgili içerikler

Kan pıhtılaşması nedir? Aşamaları ve nedenleri nelerdir?

Kan pıhtılaşması, vücudumuzdaki kanın sıvı halinden katı bir yapıya...

Biyoyakıt geleceğin enerji kaynağı mı?

Günümüzde enerji kaynakları arasında en yaygın kullanılan fosil yakıtlar,...

Yapay zeka destekli metin seslendirebileceğiniz 3 araç

Metin seslendirme, son yıllarda birçok farklı sektörde kullanılmakta ve...

Kısa metraj film nedir?

Kısa metraj filmler, bir hikayeyi anlatmak için sınırlı bir...

Einstein’ın bilime katkıları

Modern fizik tarihinde adı sık sık anılan bir isim...

Son içerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

%d blogcu bunu beğendi: