Anasayfa

Yeni Yazı

Katkılarım

İstatistikler

Katkıda bulun

Profil

Tercüman Marc Gonzalo Martinez kimdir? Galatasaray ile ilişkisi nedir?

0 5 üzerinden
- Reklam -

Galatasaray’da yıllardan bu yana görev yapan Mert Çetin’in tercümanlık görevi, Fatih Terim’in takımdan ayrılmasıyla sona ererken yerine yeni bir ismin bu göreve getirilmek istendiği, ancak yönetimin bu isteği kabul etmediği ifade ediliyor. O yeni ismin UEFA Pro lisansı bulunan Marc Gonzalo Martinez olduğu belirtiliyor.

Kimdir?

Marc Gonzalo Martinez, 18 Ekim 1972 İspanya Badalone doğumlu teknik direktör, tercüman. Süper Lig’de mücadele eden Kasımpaşa takımında yardımcı antrenörlük ve genç takım hocalığı yapmıştır. 2012 yılından bu yana Türkiye liglerinde etkinliği bulunuyor.

- Reklam -

Martinez’in ismi, ilk olarak Frank Rijkaard döneminde bu yana Galatasaray’da tercümanlık yapmaya başlayan Mert Çetin’in görevden ayrılmasıyla gündeme geldi. Martinez, kısa sürede Galatasaraylı taraftarlara ait sosyal medya hesaplarında sarı kırmızılı takım için ‘malum takım’ ibaresini kullanmakla hedef gösterildi ve göreve getirilmemesi konusunda yönetim üzerinde baskı oluşturuldu.

Martinez hakkındaki iddialardan biri, onun Instagram’da Mayıs 2019’daki bir paylaşımının screenshot’ını görsel olarak paylaşan eski Galatasaray başkan adayı Metin Öztürk tarafından tweetlendi. Tweet kısa süre içerisinde binlerce Galatasaray taraftarı tarafından beğeni aldı.

Yollar Ayrıldı

Marc Gonzalo Martinez, Galatasaray’ın 11 ve 12 Ocak 2022 tarihlerinde yaptığı idmanlarda teknik direktör Domenec Torrent‘in ekibinde göründü. Martinez’in paylaşımlarından haberdar olan Galatasaray yönetimi, henüz sözleşme imzalanmamasına karşılık kısa süre içerisinde İspanyol tercümanla yollarını ayırma kararı aldı.

Radyospor’a açıklamalarda bulunan Martinez, Pro lisansının olduğunu, sadece tercümanlık yapmadığını, aynı zamanda antrenörlük yaptığını, Galatasaray’a katkı sağlamak istediğini, Torrent’e bunları söyleyerek kendisinin çok sevindiğini, ancak yöneticilerle yaptıkları konuşmada anlaşma sağlayamadıklarını ifade etti.

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İlgini çekebilecek gündemler

İçeriklerimizden haberdar olun

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
bunu boşver. şöyle yapalım. aşağıdaki kodu türkçe sayfasına yerleştireceğim. her şey aynı, yalnız dil değişecek ve Türkçe yapacağız. tüm kodu buna göre eksiksiz ve tam güncelle!