Anasayfa

Yeni Yazı

Katkılarım

İstatistikler

Katkıda bulun

Profil

Seğmenler

0 5 üzerinden
- Reklam -

Seymen, seğmen veya seyman, eski Türk boylarında göçebe kervanlarını koruyan silahlı birlik, kolcu. Seğmenler Kurtuluş Savaşı yıllarının bir anısı olmak üzere, genellikle ulusal bayramlarda, düğünlerde törene yerel giysiler giyerek, atlı ve silahlı olarak katılan kimsedir. Günümüzde seğmenler kız isteme veya önemli bir hadisenin yıldönümünü kutlamada görünür ve törenlere yerel kıyafetlerle katılarak çeşitli gösteriler düzenlerler.

Popüler Kültürde

Günümüzde seğmenler nüfuslarının kalabalık olduğu bölgelerde çeşitli dernik kuruluşları altında faaliyetlerini sürdürürler. 27 Aralık 2021’de Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 102. yıl dönümünü nedeniyle, “Seğmenler Kortej Yürüyüşü” düzenlendi.

- Reklam -

Kaynakça

https://www.facebook.com/Haberler. (2021, December 27). Başkentte Seğmenler Kortej Yürüyüşü düzenlendi. Haberler.com; Haberler.com. https://www.haberler.com/baskentte-segmenler-kortej-yuruyusu-duzenlendi-14627732-haberi/

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İlgini çekebilecek gündemler

İçeriklerimizden haberdar olun

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
bunu boşver. şöyle yapalım. aşağıdaki kodu türkçe sayfasına yerleştireceğim. her şey aynı, yalnız dil değişecek ve Türkçe yapacağız. tüm kodu buna göre eksiksiz ve tam güncelle!