7.6 C
İstanbul
Salı, Şubat 27, 2024

Seğmenler

- Reklam -

Seymen, seğmen veya seyman, eski Türk boylarında göçebe kervanlarını koruyan silahlı birlik, kolcu. Seğmenler Kurtuluş Savaşı yıllarının bir anısı olmak üzere, genellikle ulusal bayramlarda, düğünlerde törene yerel giysiler giyerek, atlı ve silahlı olarak katılan kimsedir. Günümüzde seğmenler kız isteme veya önemli bir hadisenin yıldönümünü kutlamada görünür ve törenlere yerel kıyafetlerle katılarak çeşitli gösteriler düzenlerler.

- Sponsorlu -
Fiyatbulucu.com ile aradığınız ürünlerin güncel fiyatlarını karşılaştırın, fiyat geçmişini görüntüleyin ve doğru zamanda, doğru yerden, doğru fiyatla satın alın!

Popüler Kültürde

Günümüzde seğmenler nüfuslarının kalabalık olduğu bölgelerde çeşitli dernik kuruluşları altında faaliyetlerini sürdürürler. 27 Aralık 2021’de Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 102. yıl dönümünü nedeniyle, “Seğmenler Kortej Yürüyüşü” düzenlendi.

- Reklam -

Kaynakça

https://www.facebook.com/Haberler. (2021, December 27). Başkentte Seğmenler Kortej Yürüyüşü düzenlendi. Haberler.com; Haberler.com. https://www.haberler.com/baskentte-segmenler-kortej-yuruyusu-duzenlendi-14627732-haberi/

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Son içerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz