Anasayfa

Yeni Yazı

Katkılarım

İstatistikler

Katkıda bulun

Profil

Şanlıurfa’da Ak Parti en az yüzde 40 oy kaybetti

0 5 üzerinden
- Reklam -

Türkiye, 2024 Yerel Seçimleri’nin heyecanını yaşıyor. Ülke genelinde önemli değişimlerden biri de Şanlıurfa’da meydana geldi. Şehirde Yeniden Refah Partisi adayı Mehmet Kasım Gülpınar, oyların yüzde 38,87’sini alarak zaferle ayrıldı. Yeniden Refah Partisi’ne Türkiye genelinde iki şehirden birini kazandıran değişim nasıl meydana geldi?

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’da seçmenlerden 300 bin 830 oy alabildi. Bu, bir önceki 2019 Yerel Seçimleri’ne kıyasla en az yüzde 40 değişime tekabül ediyor.

- Reklam -

Adalet ve Kalkınma Partisi, 2019 Yerel Seçimleri’nde, seçmenlerden 516 bin 202 oy almıştı. Mart 2024 Seçimleri’nde AKP, kesin olmayan sonuçlara göre 215 bin 372 oy kaybetti. Böylece Yeniden Refah Partisi adayı Mehmet Kasım Gülpınar, en yakın rakibine yaklaşık 50 bin fark atarak seçimlerden zaferle ayrıldı.

Şanlıurfa’da yaşanan bu değişim, şehir halkının değişim isteğine güçlü bir gönderme yapıyor. Şanlıurfa, 2024 Yerel Seçimleri’nde AKP’nin en çok oy kaybettiği seçimlerden biri oldu.

Şehir genelinde en çok ilçe kazanan partiler DEM Parti (7), Ak Parti (4), Yeniden Refah Partisi (1) ve Milliyetçi Hareket Partisi (1) oldu.

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İlgini çekebilecek gündemler

İçeriklerimizden haberdar olun

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
bunu boşver. şöyle yapalım. aşağıdaki kodu türkçe sayfasına yerleştireceğim. her şey aynı, yalnız dil değişecek ve Türkçe yapacağız. tüm kodu buna göre eksiksiz ve tam güncelle!