7.7 C
İstanbul
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaKitapPaulo Coelho Işığın Savaşçısının El Kitabı konusu nedir? Paulo Coelho kimdir?

Paulo Coelho Işığın Savaşçısının El Kitabı konusu nedir? Paulo Coelho kimdir?

- Reklam -

Paulo Coelho tarafından kaleme alınan “Işığın Savaşçısının El Kitabı” adlı kitabın konusu, son zamanlar okurlar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almakta. Peki Paulo Coelho Işığın Savaşçısının El Kitabı konusu nedir?

- Sponsorlu -
Fiyatbulucu.com ile aradığınız ürünlerin güncel fiyatlarını karşılaştırın, fiyat geçmişini görüntüleyin ve doğru zamanda, doğru yerden, doğru fiyatla satın alın!

Işığın Savaşçısının El Kitabı Konusu Nedir?

Paulo Coelho tarafından yazılan ”Işığın Savaşçısının El Kitabı” adlı roman, Türkçe ‘ye İlknur Özdemir’in çevirisi ile Can Yayınları tarafından 2003 yılında neşredildi.

- Reklam -

Her bireyin aslında bir savaşçı olduğunu belirten Işığın Savaşçısının Elkitabı, Simyacı’nın yazarından bilgelik dolu bir armağan.

Paulo Coelho, benzersiz üslubuyla, her birimizin kendi içindeki Işığın Savaşçısını keşfetmesine yardımcı oluyor. Işığın Savaşçısının El Kitabı, hayallerimizi yaşamamız, hayatı kucaklamamız ve yazgımızla yüzleşmemiz için insanlara çağrıda bulunuyor.

Hepimizi yaşıyor olma mucizesinin değerini bilenin, yenilgisini kabullenenin, sonunda olmak istediği insan olabilen Savaşıçı’nın yoluna çağırıyor.

- Ansiklopedika Topluluğu'ndan -

Ansiklopedika Images yayında!

Telif hakkı bulunmayan yüzlerce ücretsiz ve yüksek kaliteli görseli keşfedin.

Görsel kütüphanesi

Işığın Savaşçısı, başkalarının kendisine biçtiği rolü oynamaya çalışarak zaman harcamaz. Işığın Savaşçısı, kışkırtmalara kulak asmaz; onun, gerçekleştirmesi gereken bir yazgısı vardır. Işığın Savaşçısı, kendi kusurlarının farkındadır ama erdemlerini de bilir. Işığın Savaşçısı, her zaman elinden gelenin en iyisini yapar, başkalarından da aynı şeyi bekler.

Paulo Coelho kimdir?

Paulo Coelho 24 Ağustos 1947’de dünyaya gelmiştir. Paulo Coelho Brezilya’nın Rio de Janerio kentinde doğmuştur. Paulo Coelho, Brezilyalı roman ve söz yazarı. Paulo Coelho yazarlığa başlamadan önce ülkesinde tanınan bir şarkı sözü yazarıydı. Bir süre gazetecilik de yapan Paulo Coelho, 1986 yılında Hristiyanların Batı Avrupa’dan başlayıp İspanya’da Santiago de Compostela kentinde sona eren geleneksel hac yolculuğunu yaptı. Bu deneyimini Hac (“The Pilgrimage”) adlı kitabında anlattı.

988 yılında yayınlanan romanı Simyacı, Coelho’yu en çok okunan çağdaş yazarlardan biri yaptı. 42 ülkede yayınlanan, 26 dile çevrilen Simyacı, benzersiz bir başarıya ulaştı ve bu kitap sayesinde Gabriel Garcia Marquez’den sonra en çok okunan Latin Amerikalı yazar oldu. Paulo Coelho’nun kurduğu Paulo Coelho Enstitüsü, ülkesindeki yoksul çocuk ve yaşlılara yardım etmektedir. Coelho, UNESCO’nun Kültürlerarası Diyaloglar programında danışman olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda İsviçre’nin Davos kentindeki Dünya Ekonomik Forumu’nu düzenleyen Schwab Vakfı’nın yönetim kurulundadır. Paulo Coelho pek çok saygın ödülün sahibi oldu; bunlar arasında Dünya Ekonomik Forumu’nun verdiği Crystal Award ve Fransız Légion d’Honneur nişanı da vardır. Yazar 2002 yılında Brezilya Edebiyat Akademisi’ne kabul edildi. Coelho, ayrıca pek çok saygın basın kuruluşu için haftalık köşe yazıları yazmaktadır. Paulo Coelho Rio de Janerio’da yaşamaktadır.

Son romanı Elif, Portekizce’den sonra ilk olarak Türkçeye çevrildi ve Mart 2011’de yayınlandı. Romanda, yazar ve yetenekli bir keman virtüözü, sıradışı genç bir Türk kızı Hilal’in Sibirya’yı baştan başa geçecekleri bir yolculuk sırasında, kendileri, birbirleri ve varoluşları ile yüzleşmeleri anlatılmaktadır. Kitabın tanıtımı için açtığı yarışmayı Aleph by Raif Kurt videosuyla, Türk sanatçı Raif Kurt kazanmıştır.

Paulo Coelho Türkçe’ye Çevrilmiş Eserleri

 • Elif
 • Beşinci Dağ
 • Paulo Coelho Işığın Savaşçısının El Kitabı konusu nedir
 • On Bir Dakika
 • Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum ve Ağladım
 • Simyacı
 • Şeytan ve Genç Kadın
 • Veronika Ölmek İstiyor
 • Zahir
 • Hac
 • Portobello Cadısı
 • Kazanan Yalnızdır
 • Brida
 • Akra’da Bulunan Elyazması
 • Aldatmak
 • Casus

 

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Son içerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz