Anasayfa

Yeni Yazı

Katkılarım

İstatistikler

Katkıda bulun

Profil

Özlem Gürses kimdir? Sunucu Özlem Gürses kariyeri!

0 5 üzerinden
- Reklam -

Özlem Gürses kimdir

Özlem Gürses kimdir? Özlem Gürses 18 Ağustos 1970, Ankara doğumlu, Türk gazeteci, haber sunucusu, halkla ilişkiler ve iletişim uzmanı.

18 Ağustos 1970’te Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Ted Ankara Koleji’nde tamamladı. Ardından ODTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’ne girmeye hak kazandı. Aynı bölümde yüksek şeref öğrencisi ve bölüm birincisi olarak ODTÜ Mimarlık Bölümü’ne yatay geçiş yaptı.

- Reklam -

Mimarlık Tarihi programında Yüksek Lisans yaparken geçirdiği bir trafik kazası onu İstanbul’a ve medya dünyasına taşıdı. Özlem Gürses evlidir ve Uzay isimli bir çocuk annesidir.

Özlem Gürses Kariyeri

ATV Haber Merkezi’nde muhabir olarak başladığı medya kariyerine Star’da Gece Hattı ve Kırmızı Koltuk’la devam etti. Bu süre içinde pek çok siyasetçi, bakan, Başbakan ve Cumhurbaşkanlarıyla özel röportajlar yaptı, muhabirlik yıllarında ise sayısız özel haber yaptı. 1998 – 1999 yılları arasında Star TV’de hafta içi her gece ve haftasonu gece yarısı 12’den sonra ‘Gece Hattı’ adlı programını sundu.

Ufuk Güldemir’in kurduğu Habertürk TV’de 20. Saat, 13 Ajansı, Bildiğin Gibi Değil, Burası Haftasonu, Habertürk Gündem programlarını hazırladı ve sundu.

Kanal 1 Ana Haber’in hem haber müdür yardımcısı hem de ekran yüzüydü. Ratinglerde 90-100 aralığında devraldığı Ana Haber Bülteni’ni ilk 20 arasına yükseltti. Aynı kanalda Özlem Gürses’le Bakış ve Şahane Çocuklar programlarının yapımcısı ve editörüydü.

Skytürk’te Özlem Gürses’le Çizgi Dışı programında pek çok saygın ve ünlü ismi konuk olarak ağırladı.

TV8’de ve Habertürk TV’de Vivet Kanetti Uluç ve Ayşe Böhürler ile birlikte sunduğu 3YÜZ’ün özgün format yaratıcısı ve editörüydü. TV8’de ayrıca gazeteci Mustafa Karaalioğlu ile beraber “Her Pazar Açıkça” tartışma programını hazırladı ve sundu.

NTV’de yayımlanan “Mimarlık ve Yaşam” kuşağının da yaratıcısı ve ekran yüzüydü.

Diyalog Anlatım ve İletişim Okulu’nda ‘Haber Yazımı ve Spikerlik’ ile ‘TV Program Yapımcılığı’ dersleri, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ‘Röportaj Teknikleri’ dersleri verdi.

DİALOG Anlatım ve İletişim Okulu’nda “Haber Yazımı ve Spikerlik” ile “TV Program Yapımcılığı” derslerini, İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “Röportaj Teknikleri” derslerini verdi. Özlem Gürses, son dönemde kurum ve profesyonel yöneticilere medya ilişkileri konusunda koçluk yapmaktadır. Ayrıca Medya İlişkileri Eğitimi ve Etkili İletişim Teknikleri konularında ders vermeye devam etmektedir.

2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Santral İstanbul’un Basın ve Halkla İlişkiler Ofisi’ni de yönetti.

2013-2020 yılları arasında Artı Bir TV’de ana haber sunuculuğu ve haber müdürlüğü yapan Gürses 2020 yılından itibaren Halk TV’de program sunmaya başlamıştır.

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İlgini çekebilecek gündemler

İçeriklerimizden haberdar olun

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
bunu boşver. şöyle yapalım. aşağıdaki kodu türkçe sayfasına yerleştireceğim. her şey aynı, yalnız dil değişecek ve Türkçe yapacağız. tüm kodu buna göre eksiksiz ve tam güncelle!