Salı, Temmuz 16, 2024

New Orleans Pelicans, Willie Green’i resmen açıkladı

Share

- Reklam -

Willie Green, Phoenix Suns’taki iki sezonluk yardımcı antrenör görevinin ardından New Orleans Pelicans’a katıldı.

New Orleans Pelicans, Phoenix Suns’ın asistanı Willie Green’i yeni baş antrenörü olarak işe aldı.

- Reklam -

28 Temmuz’da 40 yaşına giren eski bir NBA oyuncusu olan Green, son beş yıldır NBA yardımcı antrenörü olarak görev yaptıktan sonra ilk kez baş antrenörlük yapacak. Green, salı günkü NBA finallerinde Phoenix ile Milwaukee’ye mağlup olmuştu.

Pelicans’lardan yapılan açıklamada şu sözler ifade edildi: “Willie, NBA’deki en saygın yardımcı koçlardan biri olarak kendini kanıtladı. Basketbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı David Griffin Perşembe günü yaptığı açıklamada, bu durumun onun büyük ölçüde yorulmak bilmeyen bir çalışma etiği ve karakterin özgünlüğünden kaynaklandığını söyledi.

“Hem bir koç hem de eski bir oyuncu olarak takımımıza önemli ölçüde basketbol bilgisi ve deneyiminin yanı sıra olağanüstü liderlik nitelikleri getiriyor. Oyuncular, kulüp personeli ve taraftarlarla aynı şekilde bağlantı kurma konusunda doğuştan gelen bir yeteneği var.”

- Reklam -

Green, 2017 ve 2018’de Warriors ile NBA şampiyonluğu kazanan iki takımın üyesiydi. Green, New Orleans’ta oynadığı sırada New Orleans’ta baş antrenör olan Monty Williams’ın başkanlığındaki kadroya katılmak için iki sezon önce Phoenix’e taşındı.

Suns ile Green, takımın savunma sisteminin mimarı olarak geniş ölçüde itibar sahibi olmuştu.

Daha fazla okuyun

Yeni İçerikler