11.9 C
İstanbul
Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaSporMilli sporcu Berkin Usta kimdir, kaç yaşında? Pekin'de hangi dalda yarışıyor?

Milli sporcu Berkin Usta kimdir, kaç yaşında? Pekin’de hangi dalda yarışıyor?

- Reklam -

Türkiye’yi Pekin’de düzenlenecek 2022 Kış Olimpiyatları’nda temsil edecek 7 sporcudan biri olan Berkin Usta kullanıcılar tarafından merak ediliyor.

- Sponsorlu -
Fiyatbulucu.com ile aradığınız ürünlerin güncel fiyatlarını karşılaştırın, fiyat geçmişini görüntüleyin ve doğru zamanda, doğru yerden, doğru fiyatla satın alın!

Berkin Usta kimdir?

Berkin Usta, 1999 doğumlu Türk sporcu. Kayakla 2,5 yaşında tanıştı. 22 yaşındaki Berkin, kayakçı olan babası Yahya Usta’yı örnek aldığını açıkladı. Katıldığı organizasyonlarda başarılı sonuçlar elde eden Berkin, 2012 yılından bu yana milli takımda yer alıyor.

- Reklam -

Berkin Usta Türkiye’yi Pekin’de düzenlenecek 2022 Kış Olimpiyatları’nda temsil edecek 7 sporcudan biridir.

Türkiye, tarihinde 18. kez kış olimpiyatlarında yarışıyor. Şimdiye kadarki organizasyonlarda Türkiye, 98 sporcuyla temsil edildi.

2022 Pekin Kış Olimpiyatları

Resmi olarak XXIV Kış Olimpiyat Oyunları adıyla, yaygın olarak Pekin 2022 adıyla bilinen 2022 Kış Olimpiyatları, yaklaşan uluslararası bir çok sporlu kış etkinliğidir. 4-20 Şubat 2022 tarihleri ​​arasında Pekin’de ve bu şehre komşu Yanqing ve Chongli kasabalarının yakınındaki mekanlarda gerçekleşecek. Bazı spor yarışmaları 2 Şubat’ta başlayacak.

- Ansiklopedika Topluluğu'ndan -

Ansiklopedika Images yayında!

Telif hakkı bulunmayan yüzlerce ücretsiz ve yüksek kaliteli görseli keşfedin.

Görsel kütüphanesi

Pekin, Temmuz 2015’te Kuala Lumpur’daki 128. IOC Oturumu’nda ev sahibi şehir olarak seçildi. 2022 Kış Olimpiyatları, Çin’deki ilk Kış Olimpiyatları ve Doğu Asya’daki (Güney Kore, Pyeongchang’daki 2018 Kış Olimpiyatları ve Tokyo, Japonya’daki 2020 Yaz Olimpiyatları’ndan sonra) art arda yapılan üç Olimpiyatın sonuncusu olacak. İkinci Olimpiyat Oyunları olarak Pekin, hem Yaz hem de Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan ilk şehir olacak: Orijinal olarak 2008 Yaz Olimpiyatları için inşa edilmiş dört mevcut kapalı mekan bu oyunların bir parçası olarak kullanılacak, Pekin Ulusal Stadyumu ise açılış ve kapanış törenlerine yine ev sahipliği yapacak.

2022 Oyunları, Uygur soykırımı ve Çin’deki insan hakları durumları nedeniyle diplomatik boykotların yanı sıra çeşitli endişelere ve tartışmalara da konu oluyor ve birçok ülke sporcu göndermesine karşılık bakan veya yetkili organizasyonlara katılmıyor. Altı ay önce Tokyo’da düzenlenen Yaz Olimpiyatları’nda olduğu gibi, COVID-19 salgını da sağlık ve güvenlik protokollerinin uygulanmasına ve oyunlara halkın katılımına ilişkin kısıtlamalara neden oldu.

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Son içerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz