11.7 C
İstanbul
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaBiyografiMHP 2023 Adıyaman milletvekili adayı Fevzi Öztürk kimdir?

MHP 2023 Adıyaman milletvekili adayı Fevzi Öztürk kimdir?

- Reklam -

14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek seçimlerle Türkiye, hem yeni cumhurbaşkanını, hem de 28. dönem milletvekillerini seçecek. Peki MHP tarafından aday gösterilen Fevzi Öztürk kimdir?

- Sponsorlu -
Fiyatbulucu.com ile aradığınız ürünlerin güncel fiyatlarını karşılaştırın, fiyat geçmişini görüntüleyin ve doğru zamanda, doğru yerden, doğru fiyatla satın alın!

2019 genel seçimlerinde MHP, Adıyaman’da oylarını bir önceki seçime göre artırmış ve %8,5 oy oranıyla bir milletvekili çıkarmayı başarmıştır. Bu sonuç, MHP’nin Adıyaman’da güçlü bir seçmen tabanına sahip olduğunu göstermektedir. Ancak, MHP’nin oy oranı Adıyaman genelinde diğer bölgelere göre daha düşüktü ve il genelinde toplamda sadece %7,3 oy almıştır.

- Reklam -

Fevzi Öztürk kimdir?

Fevzi Öztürk MHP tarafından 2023 Türkiye genel seçimlerinde aday gösterilmiş isimlerden biridir. Seçimlerle birlikte Türk halkı, gelecek beş yıl için kendilerini mecliste temsil etmek istedikleri vekilleri seçecek.

Ön Lisans mezunu olan Fevzi Öztürk, Nisan 2023’te açıklanan aday listesinde 2. sırada yer almıştır. Mesleğinin elektrik – elektronik teknikeri olduğu ifade edilmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Adıyaman için açıklanan milletvekili aday listesinde Fevzi Öztürk ile birlikte toplamda 10 isim yer alıyor.

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Son içerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz