Pazartesi, Mayıs 20, 2024

MHP 2023 Adıyaman milletvekili adayı Ahmet Bilgiç kimdir?

Share

14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek seçimlerle Türkiye, hem yeni cumhurbaşkanını, hem de 28. dönem milletvekillerini seçecek. Peki MHP tarafından aday gösterilen Ahmet Bilgiç kimdir?

2020 genel seçimlerinde MHP, Adıyaman’da oylarını bir önceki seçime göre artırmış ve %8,5 oy oranıyla bir milletvekili çıkarmayı başarmıştır. Bu sonuç, MHP’nin Adıyaman’da güçlü bir seçmen tabanına sahip olduğunu göstermektedir. Ancak, MHP’nin oy oranı Adıyaman genelinde diğer bölgelere göre daha düşüktü ve il genelinde toplamda sadece %7,3 oy almıştır.

Ahmet Bilgiç kimdir?

Ahmet Bilgiç MHP tarafından 2023 Türkiye genel seçimlerinde aday gösterilmiş isimlerden biridir. Seçimlerle birlikte Türk halkı, gelecek beş yıl için kendilerini mecliste temsil etmek istedikleri vekilleri seçecek.

Yüksek Lisans mezunu olan Ahmet Bilgiç, Nisan 2023’te açıklanan aday listesinde 3. sırada yer almıştır. Mesleğinin öğretmen olduğu ifade edilmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Adıyaman için açıklanan milletvekili aday listesinde Ahmet Bilgiç ile birlikte toplamda 10 isim yer alıyor.

MHP Adana milletvekili adayları

Ahmet Bilgiç

Asiye Bulundu

Sıraç Aslan

Daha fazla okuyun

Yeni İçerikler