Pazartesi, Temmuz 15, 2024

MHP 2023 Adana milletvekili adayı Zekeriya Siverekli kimdir?

Share

- Reklam -

14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek seçimlerle Türkiye, hem yeni cumhurbaşkanını, hem de 28. dönem milletvekillerini seçecek. Peki MHP tarafından aday gösterilen Zekeriya Siverekli kimdir?

2018 Türkiye genel seçimlerinde İş İnsanı, Adana’da %17,4 oy oranıyla üçüncü sırada yer almıştı. AK Parti %41,5 oy oranıyla birinci sırada yer alırken, CHP %26,8 oy oranıyla ikinci sırada yer almıştı.

- Reklam -

MHP’nin oy oranı önceki seçimlere göre artış göstermiştir. 2015 seçimlerinde MHP Adana’da %14,3 oy oranıyla dördüncü sırada yer almıştı. Bu seçimde ise üçüncü sıraya yükselmişti.

Ancak, AK Parti’nin açık ara birinci sırada yer alması ve CHP’nin de önemli bir oy oranı elde etmesi, MHP’nin seçimlerden istediği sonucu alamadığını göstermişti.

Zekeriya Siverekli kimdir?

Zekeriya Siverekli MHP tarafından 2023 Türkiye genel seçimlerinde aday gösterilmiş isimlerden biridir. Seçimlerle birlikte Türk halkı, gelecek beş yıl için kendilerini mecliste temsil etmek istedikleri vekilleri seçecek.

- Reklam -

Üniversite mezunu olan Zekeriya Siverekli, Nisan 2023’te açıklanan aday listesinde 11. sırada yer almıştır. Mesleğinin iş insanı olduğu ifade edilmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Adana için açıklanan milletvekili aday listesinde Zekeriya Siverekli ile birlikte toplamda 15 isim yer alıyor.

MHP Adana milletvekili adayları

Daha fazla okuyun

Yeni İçerikler