Anasayfa

Yeni Yazı

Katkılarım

İstatistikler

Katkıda bulun

Profil

MHP 2023 Adana milletvekili adayı Muharrem Varlı kimdir?

0 5 üzerinden
- Reklam -

14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek seçimlerle Türkiye, önümüzdeki beş yıllık dönem için hem yeni cumhurbaşkanını, hem de 28. dönem milletvekillerini seçecek. Peki MHP tarafından aday gösterilen Muharrem Varlı kimdir?

2018 Türkiye genel seçimlerinde Eğitimci, Adana’da %17,4 oy oranıyla üçüncü sırada yer almıştı. AK Parti %41,5 oy oranıyla birinci sırada yer alırken, CHP %26,8 oy oranıyla ikinci sırada yer almıştı.

- Reklam -

MHP’nin oy oranı önceki seçimlere göre artış göstermiştir. 2015 seçimlerinde MHP Adana’da %14,3 oy oranıyla dördüncü sırada yer almıştı. Bu seçimde ise üçüncü sıraya yükselmişti.

Ancak, AK Parti’nin açık ara birinci sırada yer alması ve CHP’nin de önemli bir oy oranı elde etmesi, MHP’nin seçimlerden istediği sonucu alamadığını göstermişti.

Muharrem Varlı kimdir?

Muharrem Varlı MHP tarafından 2023 Türkiye genel seçimlerinde aday gösterilmiş isimlerden biridir. Seçimlerle birlikte Türk halkı, gelecek beş yıl için kendilerini mecliste temsil etmek istedikleri vekilleri seçecek.

Üniversite mezunu olan Muharrem Varlı, Nisan 2023’te açıklanan aday listesinde 1. sırada yer almıştır. Mesleğinin eğitimci olduğu ifade edilmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Adana için açıklanan listede Muharrem Varlı ile birlikte toplamda 15 isim yer alıyor. Varlı, aynı zamanda bir önceki dönemde MHP Kayseri milletvekilliği yapmıştı. 22 Nisan 1969 tarihinde dünyaya gelen Varlı, Adana doğumludur.

MHP Adana milletvekili adayları

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İlgini çekebilecek gündemler

İçeriklerimizden haberdar olun

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
bunu boşver. şöyle yapalım. aşağıdaki kodu türkçe sayfasına yerleştireceğim. her şey aynı, yalnız dil değişecek ve Türkçe yapacağız. tüm kodu buna göre eksiksiz ve tam güncelle!