Pazartesi, Mayıs 20, 2024

MHP 2023 Adana milletvekili adayı Bünyamin Avcı kimdir?

Share

14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek seçimlerle Türkiye, hem yeni cumhurbaşkanını, hem de 28. dönem milletvekillerini seçecek. Peki MHP tarafından aday gösterilen Bünyamin Avcı kimdir?

2018 Türkiye genel seçimlerinde Yönetici, Adana’da %17,4 oy oranıyla üçüncü sırada yer almıştı. AK Parti %41,5 oy oranıyla birinci sırada yer alırken, CHP %26,8 oy oranıyla ikinci sırada yer almıştı.

MHP’nin oy oranı önceki seçimlere göre artış göstermiştir. 2015 seçimlerinde MHP Adana’da %14,3 oy oranıyla dördüncü sırada yer almıştı. Bu seçimde ise üçüncü sıraya yükselmişti.

Ancak, AK Parti’nin açık ara birinci sırada yer alması ve CHP’nin de önemli bir oy oranı elde etmesi, MHP’nin seçimlerden istediği sonucu alamadığını göstermişti.

Bünyamin Avcı kimdir?

Bünyamin Avcı MHP tarafından 2023 Türkiye genel seçimlerinde aday gösterilmiş isimlerden biridir. Seçimlerle birlikte Türk halkı, gelecek beş yıl için kendilerini mecliste temsil etmek istedikleri vekilleri seçecek.

Üniversite mezunu olan Bünyamin Avcı, Nisan 2023’te açıklanan aday listesinde 7. sırada yer almıştır. Mesleğinin yönetici olduğu ifade edilmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Adana için açıklanan listede Bünyamin Avcı ile birlikte toplamda 15 isim yer alıyor.

MHP Adana milletvekili adayları

Daha fazla okuyun

Yeni İçerikler