Salı, Temmuz 16, 2024

MHP 2023 Adana milletvekili adayı Adem Gündoğan kimdir?

Share

- Reklam -

14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek seçimlerle Türkiye, hem yeni cumhurbaşkanını, hem de 28. dönem milletvekillerini seçecek. Peki MHP tarafından aday gösterilen Adem Gündoğan kimdir?

2018 Türkiye genel seçimlerinde Tıp Doktoru, Adana’da %17,4 oy oranıyla üçüncü sırada yer almıştı. AK Parti %41,5 oy oranıyla birinci sırada yer alırken, CHP %26,8 oy oranıyla ikinci sırada yer almıştı.

- Reklam -

MHP’nin oy oranı önceki seçimlere göre artış göstermiştir. 2015 seçimlerinde MHP Adana’da %14,3 oy oranıyla dördüncü sırada yer almıştı. Bu seçimde ise üçüncü sıraya yükselmişti.

Ancak, AK Parti’nin açık ara birinci sırada yer alması ve CHP’nin de önemli bir oy oranı elde etmesi, MHP’nin seçimlerden istediği sonucu alamadığını göstermişti.

Adem Gündoğan kimdir?

Adem Gündoğan MHP tarafından 2023 Türkiye genel seçimlerinde aday gösterilmiş isimlerden biridir. Seçimlerle birlikte Türk halkı, gelecek beş yıl için kendilerini mecliste temsil etmek istedikleri vekilleri seçecek.

- Reklam -

Yüksek Lisans mezunu olan Adem Gündoğan, Nisan 2023’te açıklanan aday listesinde 9. sırada yer almıştır. Mesleğinin tıp doktoru olduğu ifade edilmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından Adana için açıklanan milletvekili aday listesinde Adem Gündoğan ile birlikte toplamda 15 isim yer alıyor.

MHP Adana milletvekili adayları

Daha fazla okuyun

Yeni İçerikler