16.9 C
İstanbul
Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaDizi HaberleriKasaba Doktoru oyuncuları, karakterleri & yaşları

Kasaba Doktoru oyuncuları, karakterleri & yaşları

Yayınlandığı tarih:

- Advertisement -

TRT 1, Cuma günkü yayın akışını değiştiren yeni bir diziyle izleyici karşısına çıkıyor. Kasaba Doktoru adı verilen dizinin oyuncularının kimler olduğu, yaşları, karakterleri (dizideki rolleri) ve sosyal medya hesapları merak ediliyor.

ARC Yapım tarafından üretilen dizinin yaş ortalaması 37,75’tir. Şimdiye kadar tespit edilebilen 16 oyuncu dizide rol alacak. (Ana karakterler) Bu oyunculardan 5’i kadın, 11’i ise erkektir.

- Advertisement -

Dizide “Ömer” ile “Hakan”ın şehre uzak bir belde hastanesinde (dizinin ismi belirlenirken kasaba tercih edilmiş) yolları kesişiyor. “Ömer” babasını kaybettikten sonra doktor olmaya karar veren yetenekli ve gelecek vaat eden bir karakter. Hakan ise kendini hayat kurtarmaya adamış, ‘efsane’ olarak anılan bir cerrah.

“Ömer” ve “Hakan”dan başka dizide dört başka doktor daha bulunuyor. Doktorların hepsi “Başhekim Yalçın Aygün”ün (Sinan Albayrak canlandırıyor) denetiminde. Bunlardan ayrı bir de “Başhemşire Mine Yıldız” karakteri var. (Vildan Atasever tarafından canlandırılıyor.) Tahmin edilebileceği üzere bolca hasta ve hastane içerikli sahne izleyicileri bekliyor.

- Advertisement -
Fiyatbulucu.com'da sevdiğiniz ürünlerin fiyatlarını takip edin, ürünlerinizi doğru zamanda satın alın!

Ürünlere göz atın

Kasaba Doktoru oyuncuları

Dizide rol alan oyunculardan istisna olanları hariç pek çoğu geniş kitleler tarafından tanınmıyor. Bu dizi, performanslarına göre onlar için önemli bir basamak olabilir.

Dizinin en genç oyuncusu Hande Cömertler 25 yaşında. Dizinin en yaşlı oyuncusu Alptekin Ertürk ise -dizi kadrosunda İnstagram kullanmayan tek oyuncu- 68 yaşında. Genel olarak ortalama bir yaş aralığı tutturulmaya çalışılmış.

Ozan Akbaba (“Cerrah Hakan” rolünde)

Kasaba Doktoru dizisinde “Cerrah Hakan” rolünü canlandıran Ozan Akbaba 39 yaşındadır. 1982 yılında Kars’ta dünyaya geldi. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimari ve Çevre Tasarımı Bölümünden mezun oldu. 2005 yılından itibaren sinema, dizi ve tiyatro oyunlarında rol alan Akbaba’nın aynı zamanda film müzikleri de yaptığı bilinmektedir. Sosyal medyada @ozanakbaba kullanıcı adıyla varlık gösteriyor.

Deniz Can Aktaş (“Doktor Ömer” rolünde)

Kasaba Doktoru dizisinde “Doktor Ömer” karakterini canlandıran Deniz Can Aktaş 28 yaşındadır. 28 Temmuz 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. Doğma büyüme İstanbullu olan Aktaş aslen Kastamonu İneboluludur. Piri Reis Üniversitesi Gemi Makineleri ve İşletme Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra 2015 yılında oyunculuk kariyerine Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizi ile adım atmıştır. Sosyal medyada @denizcanaktasofficial kullanıcı adıyla varlık gösteriyor.

Hazal Subaşı (“Doktor Leyla” rolünde)

Kasaba Doktoru dizisinde “Doktor Leyla” karakterini canlandıran Hazal Subaşı 26 yaşındadır. 2 Mayıs 1995 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. İzmir Ekonomi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde eğitim gördü. 2015 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasında üçüncü seçildikten sonra oyuncu olmaya karar vererek bu sektörde eğitimler aldı. Miss Supranational’a katılan ilk Türk kadın oldu. Daha önce Adını Sen Koy, Bir Umut Yeter, Halka ve Çukur dizilerinde de rol almıştı. Sosyal medyada @hazalsubasii kullanıcı adıyla varlık gösteriyor.

Diğer oyuncular

KarakterOyuncuInstagram hesabıYaş
“Yalçın Aygün”Sinan Albayrak@sinantayminalbayrak49 yaşında
“Turgut Ölgü”Barış Yıldız@baris.yildiz39 yaşında
“Berk Aygün”Özgün Karaman@ozgunkaraman34 yaşında
“İhsan Bozkır”Sinan Demirer@sinandemirerofficial50 yaşında
“Onur Günce”Tarık Uğur Özenbaş@tarikugur34 yaşında
Barış Yalçın@_baris_yalcin_46 yaşında
“Murat Dilkor”Özgür Cem Tuğluk@ozgurcemtugluk29 yaşında
Alptekin Ertürk68 yaşında
“Arzu”Sultan Ulutaş@sultanulutas_34 yaşında
“Bektaş”Fatih Yücebağ@fatihyucebag28 yaşında
“Mine Yıldız”Vildan Atasever@vildanatasever40 yaşında
Hande Cömertler@handecomertler25 yaşında
Gülşah Çomoğlu@gulsahcomoglu35 yaşında
- Advertisement -

İlgili içerikler

Kan pıhtılaşması nedir? Aşamaları ve nedenleri nelerdir?

Kan pıhtılaşması, vücudumuzdaki kanın sıvı halinden katı bir yapıya...

Biyoyakıt geleceğin enerji kaynağı mı?

Günümüzde enerji kaynakları arasında en yaygın kullanılan fosil yakıtlar,...

Yapay zeka destekli metin seslendirebileceğiniz 3 araç

Metin seslendirme, son yıllarda birçok farklı sektörde kullanılmakta ve...

Einstein’ın bilime katkıları

Modern fizik tarihinde adı sık sık anılan bir isim...

Cilt bakım ürünleri nasıl seçilmelidir?

Teknolojik ilerlemelerle birlikte cilt bakımı son yıllarda daha da...

Son içerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

%d blogcu bunu beğendi: