3.7 C
İstanbul
Çarşamba, Şubat 21, 2024
Ana SayfaGenelİstanbul Esenyurt seçmen ve sandık sayısı - 2023 Türkiye Genel Seçimleri

İstanbul Esenyurt seçmen ve sandık sayısı – 2023 Türkiye Genel Seçimleri

- Reklam -

2023 Türkiye Seçimleri 14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek. Seçimlerle birlikte Türk halkı, gelecek beş yıllık dönemde görev yapması için 28. Dönem TBMM milletvekillerini ve Cumhurbaşkanını seçecek. Peki İstanbul Esenyurt ilçesinde kayıtlı kaç seçmen ve sandık bulunuyor?

- Sponsorlu -
Fiyatbulucu.com ile aradığınız ürünlerin güncel fiyatlarını karşılaştırın, fiyat geçmişini görüntüleyin ve doğru zamanda, doğru yerden, doğru fiyatla satın alın!

Türkiye, seçim iklimine uzun bir süre önce girdi, ancak şubat ayının ilk haftasında ülke tarihinde ender görülmüş yıkıcı bir deprem yaşandı ve deprem, on binlerce insanın ölümüne yol açtı.

- Reklam -

Seçimlerde Cumhurbaşkanlığı adaylığı için üç ittifak bulunuyor. Cumhur ittifakının lideri Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı’nın lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Ata İttifakı’nın lideri Sinan Oğan. Bir diğer aday Muharrem İnce ise herhangi bir partiyle ittifak kurmadı ve seçimlerde yalnızca Memleket Partisi’nin adayı olarak yarışıyor.

  • Not: Bu içerikte yer alan bilgiler Yüksek Seçim Kurulu‘ndan (YSK) temin edilmiş ve Ansiklopedika tarafından analiz edilmiştir.

İstanbul Esenyurt seçmen ve sandık sayısı 2023

İstanbul Esenyurt ilçesinde 2023 Türkiye Genel Seçimleri’nde oy kullanmak için 240.576 kayıtlı seçmen bulunuyor. Esenyurt, tüm İstanbul ilçeleri göz önünde bulundurulduğu 39 ilçe içerisinde en çok seçmenin bulunduğu 16. ilçedir.

Bununla birlikte İstanbul Esenyurt ilçesinde Yüksek Seçimi Kurulu tarafından yetkilendirilmiş 784 sandık bulunuyor.

- Advertisement -

Son içerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz