Pazar, Haziran 23, 2024

iPhone’dan Windows’a iCloud üzerinden kablosuz veri aktarma!

Share

- Reklam -

Günlük hayatımızda tercih ettiğimiz cihazlar farklılık gösterebilir. Telefonumuz Apple markasına ait bir iPhone serisi olabilirken, kullandığımız bilgisayar Windows olabilir. İçerik üreticilerinin karşılaştıkları sorunlardan biri de bu iki cihaz arasında veri paylaşımı yaparken karşılaşılan güçlüklerdir. Peki iPhone’dan Windows’a kablosuz nasıl veri aktarılır?

Kullandığınız telefon iOS işletim sistemiyken bilgisayarınızda Windows işletim sistemi kullanmanız bazı durumlarda kullanıcılarda kafa karışıklığına sebep olabiliyor.

- Reklam -

Örneğin, iOS bir telefondan Mac işletim sistemli bir bilgisayara veri transferi yaparken oldukça kolay veri aktarımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki bu durum iOS’tan Windows’a veri transferi yapılırken de bu kadar kolay mı? Bu sorunun cevabı evet! Artık bu veri aktarımı kolaylıkla yapılabiliyor.

iPhone’dan Windows’a veri aktarma

Diyelim ki iPhone telefonunuzdan çektiğiniz bir fotoğrafı veya video görüntüyü Windows bilgisayarınızda düzenlemek ve sosyal medya hesaplarınızda yayınlamak istiyorsunuz.

Bilgisayarınıza transfer etmek istediğiniz medya ögelerini, yani fotoğraf ve videoları seçin.

- Reklam -

Daha sonra sol altta bulunan “Paylaş” düğmesine tıklayın.

iPhone'ndan Windows'a fotoğraf video gönderme kablosuz

Buradaki seçeneklerden “iCloud URL’sini Kopyala” seçeneğine tıklayın. Böylece seçtiğiniz ögeler için iCloud hesabınıza yüklenecek ve bu ögeler için bir bağlantı oluşturulacak.

iPhone'ndan Windows'a fotoğraf video gönderirken iCloud bağlantısı oluşturma

Bağlantı oluşturulduktan sonra WhatsApp üzerinden kendinize bu bağlantıyı mesaj olarak atın. Alternatif olarak kendinize e-posta da gönderebilirsiniz.

Bilgisayarınızda bu bağlantıyı açın ve medya ögelerini bilgisayarınıza “Download” düğmesine tıklayarak indirin ve düzenlemeye başlayın.

  • Not: Bilgisayarınıza indirdiğiniz ögeler, dosyanın boyutunu küçültmek için bir rar dosyası olarak sıkıştırılmıştır. Ögelerinizi bilgisayarınıza indirdikten sonra kullanmak için rarlı dosyadan çıkarmayı unutmayın.

Daha fazla okuyun

Yeni İçerikler