3.7 C
İstanbul
Çarşamba, Şubat 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram'da yüksek çözünürlüklü fotoğraf indirme & kaydetme

Instagram’da yüksek çözünürlüklü fotoğraf indirme & kaydetme

Instagram'da yüksek çözünürlüklü fotoğrafları indirmenin kolay bir yolu var. Görselleri orjinal boyutlarda indirme işlemi aşağıdaki adımlarla açıklanmaktadır. Yüksek çözünürlükte fotoğraf indirmenin avantajları ve dikkat edilmesi gereken yasal hususlar da vurgulanmıştır. Bu yöntem, kullanıcıların Instagram fotoğraflarını orijinal kalitesinde kaydetmelerini ve farklı amaçlar için kullanmalarını sağlar.

- Reklam -

Instagram, milyonlarca kullanıcının fotoğraf ve video paylaştığı popüler bir sosyal medya platformudur. Ancak,a Instagram üzerinden yüksek çözünürlüklü fotoğrafların indirilmesi bazen zor olabilir. Bu yazımızda, Instagram’dan yüksek çözünürlüklü fotoğrafları nasıl kolayca indirebileceğinizi anlatacağız.

- Sponsorlu -
Fiyatbulucu.com ile aradığınız ürünlerin güncel fiyatlarını karşılaştırın, fiyat geçmişini görüntüleyin ve doğru zamanda, doğru yerden, doğru fiyatla satın alın!

Instagram’da karşılaştığınız ve kendi hesabınızda paylaşmak istediğiniz fotoğraflar var, fakat ekran görüntüsü almanın kalite kaybına neden olduğunu fark ettiniz. Bu sorunu çözmek için size pratik bir yöntem sunacağız! Beğendiğiniz Instagram fotoğraflarını nasıl yüksek çözünürlükte ve kayıpsız bir şekilde indirebileceğinizi adım adım açıklayacağız. Üstelik her hangi bir web sitesine uğrayıp zahmet çekmeden! Bu yöntemle, fotoğrafların orijinal kalitesini koruyarak, hesabınızda paylaşabilirsiniz.

- Reklam -

Adım Adım Yöntem

  1. Fotoğrafın Bulunduğu Sayfaya Gitme: İlk olarak, indirmek istediğiniz fotoğrafın bulunduğu Instagram sayfasına gidin.
  2. Fotoğrafın URL’sini Kopyalama: Fotoğrafın üzerine sağ tıklayarak bağlantı adresini kopyalayın.
  3. URL’yi Düzenleme: Kopyaladığınız URL’nin sonuna media/?size=l ekleyin. Bu, Instagram’ın size fotoğrafın yüksek çözünürlüklü versiyonunu vermesini sağlayacaktır. Örneğin, URL şu şekilde olmalıdır: https://www.instagram.com/p/Bxk3W…/media/?size=l.
  4. Fotoğrafı İndirme: URL’yi tarayıcınıza yapıştırın ve enter’a basın. Açılan fotoğrafın yüksek çözünürlüklü olduğunu göreceksiniz. Sağ tıklayarak JPEG formatındaki fotoğrafı bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Eğer telefondan kullanıyorsanız, Safari, Chrome veya Edge gibi bir tarayıcıyla benzer şekilde işlem yapabilir ve fotoğrafı kaydedebilirsiniz.

Neden Bu Yöntemi Kullanmalısınız?

Bu yöntem, Instagram’ın varsayılan indirme seçeneklerinden daha yüksek çözünürlükte fotoğraflar sağlar. Böylece, kalite kaybı olmadan görselleri saklayabilir veya başka platformlarda kullanabilirsiniz.

Görsel bağlantıları kullanılabilir mi?

Yukarıdaki işlemi yaptığınızda aslında fotoğrafın nihai URL adresine ulaşabiliyorsunuz. Örneğin aşağıdaki görsel bağlantısını kullanmayı deneyin:

https://instagram.fist4-1.fna.fbcdn.net/v/t51.2885-15/402264092_373941911648114_5528081484715053439_n.jpg?stp=dst-jpg_e35_p1080x1080&_nc_ht=instagram.fist4-1.fna.fbcdn.net&_nc_cat=102&_nc_ohc=FxBVveL8WukAX-Ktxdp&edm=AGenrX8BAAAA&ccb=7-5&oh=00_AfBYhElskEv1mZwrGi1HHMo6EmfYYrKAI-fyPOCMrpl24w&oe=656863E3&_nc_sid=ed990e

Ancak Instagram, bu görsel bağlantılarının web genelinde kullanılmasını engelleyen bir dizi güvenlik önlemi almıştır. Bu nedenle görsellerin bağlantılarını kullanarak bir başka web sitesinde yayınlamanız mümkün değildir. Fakat kendi sunucunuzda bulunan görsel klasörüne yüklediğinizde kullanılması mümkündür.

- Ansiklopedika Topluluğu'ndan -

Ansiklopedika Images yayında!

Telif hakkı bulunmayan yüzlerce ücretsiz ve yüksek kaliteli görseli keşfedin.

Görsel kütüphanesi

Uyarılar ve İpuçları

  • Instagram’ın kullanım koşullarını ihlal etmemek için, indirdiğiniz fotoğrafları ticari amaçlarla kullanmamalısınız.
  • Her zaman fotoğrafın sahibinden izin alın, özellikle fotoğrafı başka bir yerde yayınlamak istiyorsanız.
  • Bu yöntem, yalnızca halka açık profillerdeki fotoğraflar için çalışır.

Sonuç

Instagram’da yüksek çözünürlüklü fotoğraf indirmek, bu basit adımları takip ederek kolayca gerçekleştirilebilir. Bu yöntem, fotoğrafları orijinal kalitesinde saklamanıza ve farklı amaçlar için kullanmanıza olanak tanır. Her zaman yasal ve etik kurallara uygun hareket ettiğinizden emin olun.

- Advertisement -

Son içerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz