Gizlilik İlkesi

GİZLİLİK İLKELERİ
© Copyrigth 2021 ansiklopedika.net tüm hakları saklıdır. Kod, haber, resim, röportaj gibi her türlü içeriğinin tüm telif hakları ansiklopedika.net’e aittir. ansiklopedika.net sitesinde yer alan bütün yazılar, materyaller, resimler, ses dosyaları, animasyonlar, videolar, dizayn, tasarım ve düzenlemelerimizin telif hakları 5846 numaralı yasa ile telif hakları korunmaktadır. Bunlar ansiklopedika.net’in yazılı izni olmaksızın ticari olarak herhangi bir şekilde kopyalanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz. İzinsiz ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz.
ansiklopedika.net’teki harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Yayınlanan yazı ve yorumlardan yazarları sorumludur. ansiklopedika.net’ta hiç bir bildirim yapmadan, her hangi bir zaman değişikliğe gidebilir. Bu sitedeki bilgilerden kaynaklı hataların hiçbirinden sorumlu değildir.

PRİVACY POLİCY
We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the ansiklopedika.net. However, sometimes the ansiklopedika.net uses third parties to process your information. ansiklopedika.net requires these third parties to comply strictly with its instructions and the ansiklopedika.net requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the ansiklopedika.net we sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter, you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the ansiklopedika.net and its services. When you use ansiklopedika.net online services, we use cookies and collect IP addresses. You can find out more about this in the ansiklopedika.net cookies section of our full Privacy Policy.

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.