“Youtube Para Kralları: 2022 Yılında En Çok Kazanan Youtuberlar”

Yayınlandığı tarih:

- Reklam -

Genel olarak eğlenceli gözükmesi ve özellikle Youtuberların kazandığı miktarlardan dolayı oldukça rağbet görüyor. Bu işin ekmeğini yiyen çok başarılı isimler de var.Peki bunlar kim? Youtube’da en çok para kazanan youtuber’lar kimlerdir? 1. sırayı kim alıyor? Youtube ne kadar ücret veriyor? İzlenme başı ne kadar kazanıyorlar? Milyon dolar kazanan youtube’lar kimler?Hepsi ve devamı haberimizde

YouTuber’lara Ödeme Nasıl Yapılır?

Alt limite ulaştığınızda (genellikle $100) Youtube’daki kazancınız her ay doğrudan banka hesabınıza aktarılır. Birkaç ülke için Google AdSense çek yazsa da desteklenen birçok yerde doğrudan para yatırma seçeneği tercih edilir.

YouTube’dan nasıl ödeme alınır:

  1. Daha fazla beğeni ve yorum alabilmek için çok ilginç videolar hazırlayın
  2. Üst sıralara tırmanmak ve görünürlük için kanalınızı optimize edin
  3. YouTube kanalınızı ve videolarınızı çeşitli sosyal medya platformlarında tanıtın
  4. YouTube iş ortağı olmak için başvuruda bulunun

YouTube’da başarının sırrı, hedef kitlenizin ilgisini çekebilecek videolar hazırlamaktır. Her bir izleme, beğeni ya da yorum YouTube algoritmalarına videonuzun cazip olduğu sinyalini verir ve bu sayede kanalınıza YouTube tarafından daha fazla trafik yönlendirilir. 

Örneğin, en popüler YouTuber’lardan biri olan JennaMarbles  toplamda 1,7 milyara izlenmeye sahip ve bu YouTuber’ın net serveti 8 milyon dolar civarında. 

Videolarınızın kaliteli içeriğe sahip olmasını sağlamanın yanında, kanalın YouTube’da üst sıralarda yer alması ve daha görünür olması için optimizasyon işlemleri de yapmalısınız. YouTube kanalınızı optimize etmek ve cazip video açıklamaları yazmak adına neler yapabileceğinizi araştırın ve öğrenin.

İnternette videolarınızı ve YouTube kanalınız tanıtmak da izlenme sayısını artırmak için bir diğer yöntemdir. Bu sayede daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Videolarınızı sosyal medya sayfalarından paylaşmayı ve web siteniz ya da blogunuza eklemeyi ihmal etmeyin. Video pazarlama kampanyası için tüm detayları önceden planladığınızdan emin olun. YouTube video kanallarından ne kadar para kazanacağınız, bunları geniş kitlelere tanıtmak için ne kadar çaba sarf ettiğinize bağlı olarak değişecektir.

Aktif bir YouTube kanalı oluşturduktan sonra YouTube iş ortağı olmak için başvuruda bulunabilirsiniz. İş ortağı olduktan sonra, çeşitli içerik oluşturma araçlarına erişim sağlayabilir ve izlenme sayısına göre ödül kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Dilediğiniz an üyelik başvurusu yapabilirsiniz ancak en çok para kazandıran ortaklık programlarına dahil olabilmek için son üç ayda videolarınızın 15 bin saat izlenmiş olması gerekiyor. Bu kadar izlenme oranına sahipseniz, siz başvurmadan önce bile YouTube sizin bu programa katılma hakkına sahip olduğunuzu tespit ediyor.

YouTuber’lar Abone Başına Ne Kadar Kazanıyor?  

Tatmin edici miktarda para kazanmak için gereken abone sayısını mı merak ediyorsunuz? Bunun için abone değil, izlenme sayısına bakılıyor.

Abone sayısı YouTube gelirlerini doğrudan etkilemiyor. YouTube gelirleri, izlenme sayısı ve günlük etkileşime bağlı olarak şekilleniyor.

Bununla birlikte, abonelerin gücünü de yabana atmamak gerek. Yapılan yorumlar ve videolara gelen etkileşimler, kanalınızın büyümesine yardımcı olacaktır. 

Aslında, YouTube’da en çok kazananlar; güçlü hayran kitlesi ve yüksek abone sayısının yardımıyla bunu başarıyor.

Geniş ve sadık bir izleyici kitlesinin önemi şuradan kaynaklanıyor. 10.000 abone sahip biri, 1.000 aboneye sahip olana göre daha fazla izlenme şansına sahip olacaktır. Reklam verenler, video reklamları söz konusu olduğunda yalnızca reklama tıklandığında ya da video en az 30 saniye boyunca izlendiğinde ödeme yapıyor. Yani, videonuz milyonlarca kez izlense bile reklama tıklayan kimse olmazsa hiç para kazanamayacaksınız demektir.

YouTube Analytics videolarınızın ve kanalınızın durumunu takip etmek için çeşitli raporlar ve rakamlar sunuyor. Bu araçta; trafik kaynakları, izleme süreleri ve demografik raporlar gibi farklı YouTube istatistikleri ve raporlar mevcut. Bu rakamları hem bilgisayar hem mobil cihazlar üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, YouTube’un iş modeli belirli faktörlere bağlı ve bu yayın platformundan elde edeceğiniz gelir de buna göre değişiyor. YouTube kazancınızın hesaplamasında bazı faktörler diğerlerine kıyasla daha fazla belirleyici olabiliyor.

YouTube kaç para veriyor?

YouTube’un yaptığı ödeme, her bir videonuzun izlenme sayısına göre hesaplanıyor. Yukarıda da değindiğimiz gibi, YouTube gelirlerini etkileyen birçok faktör var (trafiğin kaynağı, abone sayısı vs.). Ancak spesifik olarak doğru bir alan seçer ve doğru stratejiyi uygularsanız, tahminlerinizin ötesinde para kazanmanız da mümkün. 

“YouTube Sırları” kitabının yazarlarından Sean Cannell, bu platformdan haftada 500$ kazanmanın mümkün olduğunu belirtiyor. İçerik yaratma işine yeni başladıysanız, hitap ettiğiniz alan ya da kitleye yönelik olarak mümkün olduğu kadar çok video paylaşmaya bakın, YouTube bu çabalarınızın karşılığını verecektir!

Peki Youtube’da En Çok Kazanan 10 YouTuber Kim?

1- MrBeast – 54 milyon dolar

2- Jake Paul – 45 milyon dolar

3- Markiplier – 38 milyon dolar

4- Rhett and Link – 30 milyon dolar

5- Unspeakable – 28.5 milyon dolar

6- Like Nastya – 28 milyon dolar

7- Ryan’s World – 27 milyon dolar

8- Dude Perfect – 20 milyon dolar

9- Logan Paul – 18 milyon dolar

10- Preston Arsement – 16 milyon dolar

- Advertisement -

Ansiklopedika Topluluğu'ndan
Duyurular

🛈 70+ içerik sağlayıcı ve yazar Ansiklopedika'da içerik geliştiriyor. Üye olun ve siz de içeriklerinizi ücretsiz bir şekilde başkalarıyla paylaşın.

🔗 Sponsorlarımız Advanced Dynamics Teknoloji, Advanced Dynamics GmbH, Susannas Brautmode, Fliesen-Areal ve Gülhan Sözlük'e teşekkürlerimizi sunarız.
Abonelik formu (#1)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal paylaşım düğmeleri

Güncel İçerikler

Başka İçerikler
Aynı Yazardan

“2023 Aslan Burcu Yorumları: Finansal Fırsatlar, Zorluklar ve Aşk”

Aslan burcu, 23 Temmuz - 22 Ağustos tarihleri arasında...

“Gözaltı Morlukları: Nedenleri, Tedavileri ve Önlenmesi”

Gözaltı morlukları, gözaltı bölgesinde oluşan morluklar olarak tanımlanabilir. Bunlar...

Migren Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Migren Nedir ? Migren, kronik bir ağrı hastalığıdır ve baş...