Salı, Temmuz 16, 2024

Dave Grohl Hikayeci kitabı! Dave Grohl hakkında bilgi! Dave Grohl Hikayeci oku!

Share

- Reklam -

Dave Grohl Hikayeci kitabı hakkında bilgi!

Dave Grohl’un, karantina dönemlerinde hayatından kısa hikayeleri yayınladığı “Dave’s True Stories (Hikayeci)” Instagram hesabı hayranlarının oldukça ilgisini çekmişti. Grohl, bu hikayeleri 5 Ekim’de yayımlayacağı kitabında satışa çıkarttı.

- Reklam -

Dave Grohl: The Storyteller isimli kitap, sanatçının Washington’ın kuytu sokaklarında büyümeye başladığı ilk günlerinden, 18 yaşında hayata adım atmasının ardından müzik dünyasına girişine kadar bütün maceralarını dünyayla paylaşabilmesini sağlıyor.

Dave Grohl Hikayeci oku!

Dave Grohl instagram hesabı @davestruestories olarak bilinmektedir.

Dave Grohl kimdir?

David Eric Grohl 14 Ocak 1969 yılında Amerika’nın Ohio kentinde doğmuştur. Grohl Nirvana grunge grubunun eski bateristi ve Foo Fighters rock grubunun vokalistidir. Amerikalı müzisyen bateri dışında, gitar, bas gitar, söz yazarlığı, vokalistlik gibi alanlarda da çalışmaktadır.

- Reklam -

Grohl, 1994’te Kurt Cobain’in ölümünün ardından Nirvana’nın dağılmasıyla, grubun iki numaralı elektrogitaristi Pat Smear’la ile birlikte “Foo Fighters”ı kurmuştur. Foo Fighters’ın lideri olarak grubu ileri taşımıştır. Queens of the Stone Age grubunun Songs for the Deaf albümünde bateri çalmıştır.

Grohl sadece müzik yapmamış; oyunculukla da ilgilenmiştir. Tenacious D ile birlikte Beelzeboss şarkısında şeytanı oynamıştır. 2013’te yönetmenliğini yaptığı Sound City filmi vizyona girmiştir. Ayrıca Them Crooked Vultures grubunda bateri çalmaktadır.

Daha fazla okuyun

Yeni İçerikler