Anasayfa

Yeni Yazı

Katkılarım

İstatistikler

Katkıda bulun

Profil

Bensu Soral | Yaşı, kariyeri, oynadığı diziler ve filmler

0 5 üzerinden
- Reklam -

Bensu Soral (es. Bensu Soral Baş) Türk dizi ve sinema oyuncusudur. 23 Mart 1991’de Bursa’nın İnegöl ilçesinde dünyaya gelen Bensu Soral pek çok dizi ve filmde rol almıştır. Aynı zamanda çeşitli firmalarla modellik ve reklam anlaşmaları yapan Soral, Türkiye’de öne çıkan bir reklam yüzü olarak da tanınmaktadır.

Künye

 • Doğum Tarihi: 23 Mart 1991
 • Burcu: Koç
 • Aslen nereli: Bursa
 • Yaşı: 30
 • Eşi: Hakan Baş (et. 2018)
 • Kardeşleri: Hande Soral, Bedirhan Soral
 • Ebeveynleri: Sebahat Soral, Hamdi Soral
 • Eğitim aldığı okullar: İnegöl Turgutalp Anadolu Lisesi, Marmara Üniversitesi
 • Oynadığı diziler: Yol Ayrımı (2012), Vicdan (2013-2014), Boynu Bükükler (2014), Tatlı Küçük Yalancılar (2015), İçerde (2016-2017), Cam Tavanlar (2021)
 • Oynadığı filmler: Organize İşler: Sazan Sarmalı (2019), Mes-i Aşk (2020)
 • Sosyal medya hesapları: İnstagram, Twitter
 • Bağlı bulunduğu ajans: ID İletişim

Kariyeri

Mobilyacı bir babanın kızı olarak İnegöl’de doğdu. Bedirhan adlı bir çift yumurta ikizi vardır. İlk ve orta okul eğitimini Bursa’da tamamlayan Soral İnegöl Turgutalp Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Hâlen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde grafik üzerine eğitim görmektedir. Özel hayatında oyunculuk kariyeri dışında çeşitli çizimler yapmaktadır. Soral, küçüklüğünde annesinin duvarlara resimler yaptığını, ondan etkilenerek bu işi meslek edinmek istediğini ve bu nedenle üniversitede Güzel Sanatlar Fakültesi’ni seçtiğini belirtmiştir.

- Reklam -

Benso Soral NFT isimli dijital jeton platformuna koyduğu, ancak satılmasını beklemediği Kobe Bryant portresini yaklaşık 4 bin dolara satmayı başarmıştır.

Ablası Hande Soral’ın desteğiyle oyunculuğa başladı. İlk defa Yol Ayrımı dizisi ile oyunculuğa başladı. 2013’te vizyona giren Vicdan dizisinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Ayrıca 2013 yılında Murat Dalkılıç’ın “Kader” adlı şarkısına çekilen klipte oynamıştır. Daha sonra Boynu Bükükler isimli gençlik komedisi dizisinde ana karakterlerin biri olan Miray’ı, 2015’te ise Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Aslı Metiner karakterini canlandırdı.

Oyuncu 2016 yılında çekilmiş ve büyük reyting toplamış “İçerde” adlı dizide Çetin Tekindor’un canlandırdığı “Kebapçı Celal”in avukatlığını yapan Melek karakterini canlandırdı. 2017’de Doru isimli bir animasyon filminde seslendirme yaptı. 2019 yılında Organize İşler: Sazan Sarmalı adlı sinema filminde Nazlı Noyan karakterini canlandırdı. 2020’de Mest-i Aşk isimli Türk-İran ortak yapımı filmde rol aldı.

2021’de Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlanan Cam Tavanlar dizisinde Kubilay Aka ile başrolü paylaşmıştır.

Evliliği

Bensu Soral 2018 yılında Lidyana, Peak, Krombera, Bitlo, Anibera, Supermassive Espor ve Ace Games kurucu-ortağı alan ve çeşitli girişimleri bulunan Hakan Baş ile hayatını birleştirmiştir.

Ansiklopedika Biyografi

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İlgini çekebilecek gündemler

İçeriklerimizden haberdar olun

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
bunu boşver. şöyle yapalım. aşağıdaki kodu türkçe sayfasına yerleştireceğim. her şey aynı, yalnız dil değişecek ve Türkçe yapacağız. tüm kodu buna göre eksiksiz ve tam güncelle!