Salı, Temmuz 16, 2024

Ben Bu Cihana Sığmazam Dizisi! Ben Bu Cihana Sığmazam oyuncuları & karakterleri

Share

- Reklam -

İlk bölümü 20 Eylül 2022 Salı günü ATV ekranlarında yayınlanan Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi hakkında merak edilenler… Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi yayınlandığı ilk bölümü ile izleyicisini ekranların başına kilitlemeyi başardı. İzleyiciler Ben Bu Cihana Sığmazam Dizisi! Ben Bu Cihana Sığmazam oyuncuları & karakterleri merak ederek araştırmaya başladılar.

Ben Bu Cihana Sığmazam Dizisi yapımcılığını Oktay Kaynarca, Seyfi Şahin ve Onur Tan’ın üstlendiği dizinin çekimleri 2022’nin yaz aylarının başında başladı. İlk bölüm 20 Eylül 2022 Salı tarihinde ATV ekranlarında izleyici ile buluştu. Köklü ve güçlü bir aileden gelen Cezayir Türk’ün hayatını konu alan dizi izleyicilerden tam not aldı.

- Reklam -

Ben Bu Cihana Sığmazam Dizisi, Yönetmenliğin Onur Tan’ın yaptığı, Proje tasarım ve genel hikayesini Oktay Kaynarca ile Onur Tan üstlenmiştir. Senaryosunu ise Yusuf Reha Alp, Mahinur Ergun ve Ali Can Yaraş’ın yazdığı ve yapımcılığını Güzel Adamlar Medya’nın yaptığı Ben Bu Cihana Sığmazam dizisi Atv ekranlarında yayınlanan aksiyon ve macera türünde bir dizidir. Dizide aile ilişkileri ve tutkulu bir aşk hikayeleri ile izleyicilerini etkileyecektir.

Ben Bu Cihana Sığmazam Dizisi Künye

  • Yapımcı: Oktay Kaynarca, Seyfi Şahin, Onur Tan
  • Yönetmen: Onur Tan
  • Senaryo: Oktay Kaynarca, Onur Tan (Proje tasarım ve hikaye); Yusuf Reha Alp, Mahinur Ergun, Ali Can Yaraş (senaryo)
  • Müzik: Ercan Saatçi

Ben Bu Cihana Sığmazam Dizisi Konusu

Köklü bir aileden gelen Cezayir Türk (Oktay Kaynarca), devleti için çalışan ve bir sabotaja kurban giden ağabeyinin intikamını alır. Devletin bekası ve ailesinin güvenliği için öldü gösterilerek yeni bir hayata başlar. Cezayir Türk, yurt dışında devam eden operasyonlarda geçirdiği bir yaralanma sonucu doktor Firuze ile tanışır. Her ne kadar eşini ve ailesini özlese de onlara bir daha dönemeyeceğini bilmektedir. Firuze’ye aşık olup yeniden bir aile kuran Cezayir, bir süre sonra deşifre olur ve tekrardan İstanbul’a dönmek zorunda kalır. Fakat bu gelişmelerden ne yeni ailesinin ne de yıllardır onu özleyen ve mezarında dua eden ailesinin haberi vardır. Emanet ederek geride bıraktığı İstanbul ise bambaşka bir İstanbul olarak karşısına çıkacaktır.

Ben Bu Cihana Sığmazam Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Oktay Kaynarca – Cezayir Türk

Çok genç yaşta İstanbul’un yer altı dünyasında nam salmış bir kabadayıyken, ağabeyinin bir CIA operasyonu sonucu öldürülmesi üzerine intikamının peşine düşmüş bir adam. İntikamın soğuk yenen bir yemek olduğunu değil, bir an önce alınması gereken bir şey olduğunu düşündüğünden, ağabeyinin katlinin emrini veren CIA Türkiye Direktörünü kısa zaman içinde ortadan kaldırır. Yalnız bu eyleminin bir sonucu olur. Ailesini korumak adına kendisinin de öldü gibi gösterilmesine razı gelmek zorunda kalır.

- Reklam -

Ebru Özkan Saban – Leyla Türk

Cezayir Türk’le evlenmeyi kabul ettiğinde hayatının ne kadar zor geçeceğini bilen ama en başından bunu göze almış yürekli ve asil bir kadın. Ona, kocasının ölüm haberiyle, hamile kaldığının haberini aynı gün aldıran kadere, yerinde bir başkası olsa küser ama o Leyla Türk’tür. Cezayir Türk’ün hayat arkadaşı, yoldaşı, sırdaşı…

Pelin Akil – Firuze Turan

İdealist tıp öğrencisi, mezun olup uzmanlığını bitirir bitirmez hayalindeki işe koşar. Bu mesleği seçmesinin tek sebebi, “Sınır Tanımayan Doktorlara katılmaktır zaten ve onu da yapar. Tanımadığı sınırlar ve bilmediği coğrafyalarda, hayatı boyunca karşılaşma ihtimali olmayan insanlara yardım elini uzatırken, bir çölün ortasında vahayla karşılaşır.

Ali Seçkiner Alıcı – Kurban Baba

Kurban baba, Cezayir’in en güvenilir dostlarının başında gelir. Derin ve öz konuşan bir adamdır. Dördü oğlan biri kız beş evladı ile birlikte bir çiftlikte yaşar. Sadakat, cesaret ve onur kendisinin ve ailesinin düsturudur. Cezayir döndükten sonra tüm çocukları Cezayir’in fedaisi olacaklardır.

Işıl Yücesoy – Gülendam Türk

Evladını kaybeden bir anneyi neyle korkutabilirsiniz? Peki ya iki evladını birden kaybeden bir anneyi? Gülendam Türk’ün yerinden bir başkası olsa, kısa bir zaman dilimi içinde önce kocasını, sonra büyük oğlunu ve sonra da diğer oğlunu kendi elleriyle toprağa verse çektiği acıdan nefes alamaz hale gelirdi belki de. Bunca olan bitenden sonra onu hayatta tutan şey, hem oğullarından kendisine kalan tek yadigar olan torunu Suna, hem kızı Canan ve hem de kızı kadar çok sevdiği gelini Leyla’nın varlığıdır.

Hakan Karahan – Dumrul Bey

Cezayir’in en yakını, sırdaşı ve can dostudur. Hayatı, devletin bekası, mazlumların kurtuluşu için verdiği mücadele ile geçmiştir. Manevi kızı Firuze’nin Cezayir’le evlenmesi sonucu Cezayir’in kayınpederi de olmuştur.

Ragıp Savaş – Atakan

Teşkilatın başı ve Cezayir’le merhum ağabeyi Yıldırım’ın eski arkadaşıdır. Kanunlara bağlı, milletini seven tam bir görev adamıdır. Cezayir’in dönüşünden sonra araları bozulacaktır. Atakan için kanundan daha büyük güç yoktur. Kanunların dışına çıkan Cezayir bile olsa kimseye toleransı yoktur.

Gülenay Kalkan Ünlüoğlu – Elmas

Firuze’nin annesi. Kocasını Bosna savaşında kaybettikten sonra kızı Firuze ile tek başına kalır bu süreçte en büyük desteği kocasının en yakın arkadaşı Dumrul Bey’den görür. Dumrul, Firuze’yi kendi kızı gibi sahiplenip yetiştirir, doktor olmasını sağlar. Elmas sağduyulu, akıllı, güçlü bir kadındır. Temur Turan adıyla tanıdığı damadı Cezayir’in başka bir ailesi daha olduğunu öğrendiğinde kızı Firuze’ye her türlü desteği verecektir. Aynı zamanda kızının mutluluğun bozulmaması için Gülendam Hanım’la mücadeleden de kaçınmayacaktır.

Kerem Kupacı – Ethem Marna

Cezayir’in kız kardeşi Canan’ın kocası. Dışarıdan dikkat çekmeyen mütevazı bir adam. Asıl mesleği muhasebecilik ancak bir gün Cezayir eniştesi olan bu genç adama, “İnsanların da rakamlardan oluştuğunu söyleyen bir inanış vardır biliyor musun?” diye sorar. “Biliyorum” diye cevaplar Ethem de. “O halde insanlar da tıpkı rakamlar gibi, sanki hiç var olmamışçasına ortadan kaybolabilirler. Değil mi Ethem?” “Evet, Reis tıpkı dediğin gibi kaybolabilirler. Böylece Ethem insanları da silmeyi öğrenir yani ailenin ölü temizleyicisi olur. Tabi bunu Canan asla bilmez ta ki Cezayir’in ölmediği ortaya çıkıp geri dönmesine kadar.

Daha fazla okuyun

Yeni İçerikler