8.7 C
İstanbul
Salı, Mart 5, 2024
Ana SayfaEğlenceDiziBarbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı dizisi konusu, oyuncuları, karakterleri ve yaşları

Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı dizisi konusu, oyuncuları, karakterleri ve yaşları

MUGU
MUGU
Ansiklopedika, temelleri 2017 yılında atılmış bir blog içerik paylaşım platformudur. Kullanıcılar içeriklerini ücretsiz olarak yayınlayabilirler.
- Reklam -

Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı dizisinin yönetmenliğini Berat Özdoğan yapmaktadır. Senaryosu ise Zülküf Yücel tarafından yazılmaktadır. Dizinin başrollerinde Tolgahan Sayışman, Timur Acar ve Melisa Döngel gibi isimler bulunmaktadır.

- Sponsorlu -
Fiyatbulucu.com ile aradığınız ürünlerin güncel fiyatlarını karşılaştırın, fiyat geçmişini görüntüleyin ve doğru zamanda, doğru yerden, doğru fiyatla satın alın!

Barbaros Hayreddin Paşa kimdir?

- Reklam -

Barbaros Hayreddin Paşa, Hicri 1478, Midilli  4 Temmuz 1546 İstanbul doğduğu bilinmektedir. Kaptan-ı derya unvanıyla Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk kaptan paşası ve 25. kaptan-ı deryasıdır. 16. yüzyılda gerçekleştirdiği seferlerle Akdeniz’de Osmanlı egemenliğini pekiştirdi. Öyle ki bazı tarihçiler tarafından Akdeniz, bir Türk denizi olarak anıldı. Ayrıca Osmanlı Devleti’nin deniz politikasına ve Tersane-i Amire’ye (Haliç Tersaneleri) nizam verdi. Aynı zamanda Hızır Reis, Osmanlı’ya bağlı olarak Cezayir’in son sultanı olmuştur.

Barbaros Hayreddin: Sultanın Fermanı dizisi konusu

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisi devamı niteliği olacak dizide Kaptan-ı Derya Barbaros Hayreddin Paşa’nın başarılarını konu alacak.

Barbaros Hayreddin Sultanın Fermanı dizisinin oyuncu kadrosu;

Timur Acar Melisa Döngel, Ufuk Özkan, Bahadır Yenişehirlioğlu, Hasan Küçüktekin, Arif Pişkin, Başak Daşman, Ceren Soylu, Gökhan Gencebay, Deniz Çom, Gurur Aydoğan, İlkay Kayku, Yılmaz Bayraktar, Duygu Gürcan, Halil İbrahim Kurum, Gizem Aydın, Ercüment Fidan, Musa Evren, Sibel Kasapoğlu, Erman Cihan, Demirhan Demircioğlu, Yaşar Aydınoğlu, Yiğit Arda Tan, Revna Çolak

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Son içerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz