Salı, Haziran 18, 2024

Aziz Yıldırım’dan Acun Ilıcalı’ya FETÖ ve Adnan Oktar eleştirileri

Share

- Reklam -

Le Marca Sports’un Twitter hesabında paylaşılan bir videoda, eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Acun Ilıcalı hakkında sert açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Ilıcalı’nın Dominik’te FETÖ mensuplarına pasaport verdiğini iddia etti.

Aziz Yıldırım, Ilıcalı’nın Dominik’te FETÖ’cülere pasaport ve oturma izni verdiğine dair duyumlar aldığını belirtti. Yıldırım, Ilıcalı’yı bu konuda uyarmak için çağırdığını ve bu iddiaların gerçek olmaması gerektiğini ifade etti. Yıldırım, “Beni bir gün önce birileri uyardı. Dediler ki bu Acun Ilıcalı’yı sen seviyorsun, bunu uyar. Dedim ki bak böyle böyle bir şey var. Böyle bir şey yapıyorsan yapma. Ya ben yapmıyorum etmiyorum dedi ama var bir şeyler,” dedi.

- Reklam -

Yıldırım, açıklamalarında ayrıca Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar hakkında da konuştu. Yıldırım, Ilıcalı’nın Adnan Oktar ile bağlantılı olduğunu ve bu konuda polis fezlekelerini okuduğunu belirtti. “3 bin 500 sayfa. Orada suçlanan insanların yüzde 20’si diyor ki bizi Adnan Hoca’yla Acun tanıştırdı,” diyerek, Ilıcalı’nın Adnan Oktar ile olan ilişkisini sorguladı.

“O gece İstanbul’da basketbolcuların hepsini topladık, bir yerde eğleniyorlar, yemek yiyoruz. Beni bir gün önce birileri geldi beni uyardı. Dediler ki bu Acun Ilıcalı’yı sen seviyorsun, bunu uyar. “Nedir? Konu ne?” dedim. Dedi ki, bu Dominik’te iki tane Dominik varmış. Bir tanesinde FETÖ’cülere pasaport veriyormuş… Oturma izni yapıyormuş. Çağırdım kendisini. Eşiyle beraber geldi. Dedim ki bak böyle böyle bir şey var. Böyle bir şey yapıyorsan yapma. Ya ben yapmıyorum etmiyorum dedi ama var bir şeyler. O yüzden fazla konuşmasın. Adnan hoca konusuna girersem çıkamaz öyle. Öyle ben bir sene gittim kaldım. Adnan Hoca konusunda onun için oturdum polis fezlekesi okudum. 3 bin 500 sayfa. Orada suçlanan insanların yüzde 20’si diyor ki bizi Adnan Hoca’yla Acun tanıştırdı. Ondan sonra gidiyor ki ben Adnan Hoca’da bir sene kaldım. 9 sene kaldın, ne anlatıyorsun ya? Haydi, özür dile Acun Bey.”

Aziz Yıldırım

Yıldırım, Ilıcalı’yı bu konular hakkında daha fazla konuşmamaya davet etti ve özür dilemesini beklediğini belirtti.

Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olan Acun Ilıcalı’nın, Fenerbahçe’nin 2024 Başkanlık Seçimleri’nde Ali Koç’u desteklediği düşünülüyor. 55 yaşındaki medya patronu, bir kaç gün önce Jose Mourinho’nun Türkiye’ye getirilmesinde aktif olarak rol aldı ve Ali Koç’la birlikte Portekizli teknik adamla imzalar atılırken pozlar paylaştı.

Daha fazla okuyun

Yeni İçerikler