Anasayfa

Yeni Yazı

Katkılarım

İstatistikler

Katkıda bulun

Profil

Ankara Çamlıdere seçmen ve sandık sayısı – 2023 Türkiye Genel Seçimleri

0 5 üzerinden
- Reklam -

2023 Türkiye Seçimleri 14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek. Seçimlerle birlikte Türk halkı, gelecek beş yıllık dönemde görev yapması için 28. Dönem TBMM milletvekillerini ve Cumhurbaşkanını seçecek. Peki Ankara Çamlıdere ilçesinde kayıtlı kaç seçmen ve sandık bulunuyor?

Türkiye, seçim iklimine uzun bir süre önce girdi, ancak şubat ayının ilk haftasında ülke tarihinde ender görülmüş yıkıcı bir deprem yaşandı ve deprem, on binlerce insanın ölümüne yol açtı.

- Reklam -

Seçimlerde Cumhurbaşkanlığı adaylığı için üç ittifak bulunuyor. Cumhur ittifakının lideri Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı’nın lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Ata İttifakı’nın lideri Sinan Oğan. Bir diğer aday Muharrem İnce ise herhangi bir partiyle ittifak kurmadı ve seçimlerde yalnızca Memleket Partisi’nin adayı olarak yarışıyor.

  • Not: Bu içerikte yer alan bilgiler Yüksek Seçim Kurulu‘ndan (YSK) temin edilmiş ve Ansiklopedika tarafından analiz edilmiştir.

Ankara Çamlıdere seçmen ve sandık sayısı 2023

Ankara Çamlıdere ilçesinde 2023 Türkiye Genel Seçimleri’nde oy kullanmak için 7.688 kayıtlı seçmen bulunuyor. Çamlıdere, tüm Ankara ilçeleri göz önünde bulundurulduğu 25 ilçe içerisinde en çok seçmenin bulunduğu 24. ilçedir.

Bununla birlikte Ankara Çamlıdere ilçesinde Yüksek Seçimi Kurulu tarafından yetkilendirilmiş 55 sandık bulunuyor.

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

İlgini çekebilecek gündemler

İçeriklerimizden haberdar olun

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.
bunu boşver. şöyle yapalım. aşağıdaki kodu türkçe sayfasına yerleştireceğim. her şey aynı, yalnız dil değişecek ve Türkçe yapacağız. tüm kodu buna göre eksiksiz ve tam güncelle!