Pazartesi, Temmuz 15, 2024

Ankara Ayaş seçmen ve sandık sayısı – 2023 Türkiye Genel Seçimleri

Share

- Reklam -

2023 Türkiye Seçimleri 14 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenecek. Seçimlerle birlikte Türk halkı, gelecek beş yıllık dönemde görev yapması için 28. Dönem TBMM milletvekillerini ve Cumhurbaşkanını seçecek. Peki Ankara Ayaş ilçesinde kayıtlı kaç seçmen ve sandık bulunuyor?

Türkiye, seçim iklimine uzun bir süre önce girdi, ancak şubat ayının ilk haftasında ülke tarihinde ender görülmüş yıkıcı bir deprem yaşandı ve deprem, on binlerce insanın ölümüne yol açtı.

- Reklam -

Seçimlerde Cumhurbaşkanlığı adaylığı için üç ittifak bulunuyor. Cumhur ittifakının lideri Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı’nın lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Ata İttifakı’nın lideri Sinan Oğan. Bir diğer aday Muharrem İnce ise herhangi bir partiyle ittifak kurmadı ve seçimlerde yalnızca Memleket Partisi’nin adayı olarak yarışıyor.

  • Not: Bu içerikte yer alan bilgiler Yüksek Seçim Kurulu‘ndan (YSK) temin edilmiş ve Ansiklopedika tarafından analiz edilmiştir.

Ankara Ayaş seçmen ve sandık sayısı 2023

Ankara Ayaş ilçesinde 2023 Türkiye Genel Seçimleri’nde oy kullanmak için 11.141 kayıtlı seçmen bulunuyor. Ayaş, tüm Ankara ilçeleri göz önünde bulundurulduğu 25 ilçe içerisinde en çok seçmenin bulunduğu 22. ilçedir.

Bununla birlikte Ankara Ayaş ilçesinde Yüksek Seçimi Kurulu tarafından yetkilendirilmiş 52 sandık bulunuyor.

Daha fazla okuyun

Yeni İçerikler