Animasyonlu tarih belgeselleri izleyebileceğiniz 5 kaliteli Youtube kanalı

Yayınlandığı tarih:

- Reklam -

Tarih okumak kadar dinlemek de keyifli bir aktivitedir. Çoğu insanın okumak ve araştırma yapmak için bol vakti olmayabilir. Bu nedenle pek çok kullanıcı Youtube’da tarih videolarının peşine takılır. Peki animasyonlu tarih videoları paylaşan Youtube kanalları içerisinde en çok hangileri ön plana çıkıyor?

05. Knowledgia

Knowledgia ülkelerin, hanedanların ve dünya savaşlarının tarihlerini animasyonlu bir şekilde anlatan, İngilizce yayın yapan bir Youtube kanalıdır. Tarih belgeselleri şimdiye kadar 140 milyondan fazla kez izlendi.

04. Kings and Generals

2016 yılında kurulan Kings and Generals Yotuube kanalının 6 yıldan fazla tecrübesi bulunuyor. Youtube’daki en popüler tarih kanallarından biri olan Kings and Generals’ın videoları şimdiye kadar 500 milyondan fazla kez görüntülendi. Kanalın Youtube’da 2.8 milyon takipçisi bulunuyor. Tıpkı Knowledgia gibi Kings and Generals kanalı da içeriklerini İngilizce olarak hazırlıyor. Ancak çoğu videosunda Türkçe altyazı desteği bulunuyor.

03. Epic History TV

2015 yılında kurulan Epic History TV şimdiye kadar onlarca başarılı tarih prodüksüyonuna imza attı. Videoları toplamda 150 milyondan fazla kez görüntülendi. Oldukça etkileyici harita animasyonları oluşturulan kanalın Youtube’da 1.7 milyon takipçisi bulunuyor.

02. DFT Tarih

DFT Tarih Eylül 2016’da kuruldu ve şimdiye kadar içerikleri milyonlarca kez görüntülendi. Toplamda 82 milyondan fazla kez izlenen DFT Tarih videoları Türk kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Kanalın 713 bin abonesi bulunuyor.

01. Kronik Tarih

Anlatım ve seslendirme kaliteli olunca bir başka oluyor! Mayıs 2020’de kurulan Kronik Tarih Youtube kanalı Viking tarihinden İslam tarihine, Avrupa tarihinden inançların tarihine kadar pek çok video üretti ve içerikleri şimdiye kadar 18 milyondan fazla kez görüntülendi.

- Advertisement -

Ansiklopedika Topluluğu'ndan
Duyurular

🛈 70+ içerik sağlayıcı ve yazar Ansiklopedika'da içerik geliştiriyor. Üye olun ve siz de içeriklerinizi ücretsiz bir şekilde başkalarıyla paylaşın.

🔗 Sponsorlarımız Advanced Dynamics Teknoloji, Advanced Dynamics GmbH, Susannas Brautmode, Fliesen-Areal ve Gülhan Sözlük'e teşekkürlerimizi sunarız.
Abonelik formu (#1)
ARTN
ARTN
Ansiklopedika was founded in 2021, inspired by Kaşgarlı Mahmud's work Dîvânu Lugâti't-Türk. Registered users can create and post content for free.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal paylaşım düğmeleri

Güncel İçerikler

Başka İçerikler
Aynı Yazardan

Galatasaray – Trabzonspor TOD TV canlı maç izle!

Galatasaray ve Trabzonspor Süper Lig'in 23. haftasında karşı karşıya...

Macbook ve iPad cihazlar harici monitöre nasıl bağlanır? Bir USB-C Hub satın almadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Standart Macbook ve iPad cihazların USB portları olmaması nedeniyle...

Almanya işlemci fiyatları 2023 (EUR-TRY cinsinden)

Bilgisayar bileşenleri internette en çok araştırılan ürünlerin başında geliyor....

Şahmaran dizisi oyuncuları, karakterleri & yaşları

Serenay SarıkayaŞahsu rolünde30 yaşındaBurak DenizMaran rolünde31 yaşındaMustafa UğurluDavut rolünde67...