7.6 C
İstanbul
Salı, Şubat 27, 2024
Ana SayfaGündemAlmanya, aşı olmayan vatandaşlarına yönelik yeni kararlar aldı

Almanya, aşı olmayan vatandaşlarına yönelik yeni kararlar aldı

- Reklam -

Almanya Başbakanı Angela Merkel, aşı olmayan kişilerin zorunlu olmayan mağazalardan, kültürel ve eğlence mekanlarından çıkarılacağını ve parlamentonun Şubat ayından itibaren yürürlüğe girecek genel bir aşı talimatını dikkate alacağını söyledi.

- Sponsorlu -
Fiyatbulucu.com ile aradığınız ürünlerin güncel fiyatlarını karşılaştırın, fiyat geçmişini görüntüleyin ve doğru zamanda, doğru yerden, doğru fiyatla satın alın!

Yine Perşembe günü, Birleşik Krallık’taki regülatörler yüksek risk altındakileri tedavi etmek için sotrovimab adı verilen bir monoklonal tedavinin kullanımına yeşil ışık yakarken Hindistan, Finlandiya ve Norveç yeni Omicron koronavirüs varyantı vakalarını bildiren en son ülkeler oldular.

- Reklam -

Yeni varyantı savuşturmak amacıyla iki hafta boyunca tam aşılı gelen yolcular için karantina muafiyetlerini durdurmasıyla birlikte Güney Kore’nin günlük koronavirüs vaka sayılarının yeni bir zirveye çıktı.

Bu arada, Amerika Birleşik Devletleri’nde, Kaliforniya’da tam aşılı bir kişide ilk vakasını bildirdikten sonra yeni koronavirüs varyantının etkisine ilişkin korkular arttı.

Almanya’da aşı olmayanlara yönelik yeni tedbirler açıklandı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, aşı olmayan kişilerin zorunlu olmayan mağazalardan, kültürel ve eğlence mekanlarından dışlanacağını ve parlamentonun, yeni teyit edilen vaka sayısı 70.000’i geçen koronavirüs enfeksiyonlarını engelleme çabalarının bir parçası olarak genel bir aşı zorunluluğunu dikkate alacağını söyledi.

- Ansiklopedika Topluluğu'ndan -

Ansiklopedika Images yayında!

Telif hakkı bulunmayan yüzlerce ücretsiz ve yüksek kaliteli görseli keşfedin.

Görsel kütüphanesi

Federal ve eyalet liderleriyle yaptığı toplantının ardından konuşan Merkel, Almanya’daki hastanelerin aşılanmamış kişilerde ciddi olma olasılığı daha yüksek olan COVID-19 enfeksiyonlarından mustarip insanlarla aşırı yüklenebileceği endişeleri ışığında alınan önlemlerin gerekli olduğunu savundu.

Merkel, Berlin’de gazetecilere verdiği demeçte, “Durum ülkemiz adına son derece ciddi,” derken alınan tedbirleri “milli dayanışma eylemi” olarak nitelendirdi.

- Reklam -

Görüş, öneri, şikayet ve iş birliği teklifleri için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Son içerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz