11.8 C
Londra
Çarşamba, Mart 22, 2023
Ana SayfaHayvanlar8 Popüler Baykuş Türü: Onları nasıl tanımlayabilir ve ayırt edebilirsiniz?

8 Popüler Baykuş Türü: Onları nasıl tanımlayabilir ve ayırt edebilirsiniz?

Yayın tarihi:

- Advertisement -

Baykuşlar, yemek için diğer canlıları öldüren, genellikle büyük yuvarlak gözlere sahip, geceleri avlanan yırtıcı kuşlardır. Baykuşların geleneksel olarak bilge olduğu düşünülür.

Baykuşlar birbirinden çok farklı görünümleriyle ayrılırlar. Bazıları kahverengi tüylere sahipken bazıları açık renklidir. Bazılarının çıkıntılı gagaları vardır, bazılarının ise düz. Bazılarının renkli gözleri var, bazılarının renksiz. Wikipedia’ya göre dünya çapında 250’den fazla baykuş türü var. Gelin bunlardan en çok bilinen 8 türü tanıyalım.

  1. Peçeli baykuş (Tyto alba)

Peçeli baykuş, kutup ve çöl bölgeleri, Himalayaların kuzeyindeki Asya, Endonezya’nın çoğu ve bazıları dışında hemen hemen her yerde bulunan, dünyadaki en yaygın baykuş türüdür ve tüm kuş türlerinin en yaygın olanlarından biridir. Pasifik Adaları.

  1. Kuzey testere baykuşu (Aegolius acadicus)

Kuzey testere baykuşu, Strigidae familyasından küçük bir baykuş türüdür. Türün anavatanı Kuzey Amerika’dır. Aegolius cinsinin testere baykuşları, Kuzey Amerika’daki en küçük baykuş türlerinden bazılarıdır. Yaklaşık 20 ft yukarıda da bulunabilmelerine rağmen, genellikle göz hizasında yoğun çalılıklarda bulunabilirler.

  1. Kuzey cüce baykuşu (Glaucidium californicum)

Kuzey cüce baykuşu, Batı Kuzey Amerika’ya özgü küçük bir baykuştur. Avrupa’nın en küçük baykuşudur ve koyu kırmızımsı ila grimsi kahverengidir, kenarları benekli ve boynunun arkasında beyaz bir halkanın yarısı vardır.

  1. Küçük baykuş (Athene noctua)

Athena’nın baykuşu veya Minerva’nın baykuşu olarak da bilinen küçük baykuş, Avrupa’nın ılıman ve daha sıcak bölgelerinin çoğunda, Palearktik doğuda Kore’ye ve Kuzey Afrika’da yaşayan bir kuştur. 19. yüzyılın sonunda İngiltere’ye ve 20. yüzyılın başlarında Yeni Zelanda’nın Güney Adası’na tanıtıldı.

  1. Ural baykuşu (Strix uralensis)

Ural baykuşu büyük bir gece baykuşudur. Gerçek baykuş ailesi Strigidae’nin bir üyesidir. Ural baykuşu, aynı zamanda ailenin Linnaean taksonomisi altındaki adının da kaynağı olan Strix cinsinin bir üyesidir.

  1. Kısa kulaklı baykuş

Kısa kulaklı baykuş, Strigidae familyasında yaygın bir otlak türüdür. Asio cinsine ait baykuşlar, memeli kulaklarına benzeyen tüy tutamlarına sahip oldukları için kulaklı baykuşlar olarak bilinirler. Bu “kulak” tutamları görünür olabilir veya olmayabilir.

  1. Büyük gri baykuş (Strix nebulosa)

Büyük gri baykuş, uzunluğuna göre dünyanın en büyük baykuş türü olarak belgelenen çok büyük bir baykuştur. Kuzey Yarımküre’ye dağılmıştır ve hem Doğu hem de Batı Yarımküre’de bulunan Strix cinsindeki tek türdür.

  1. Büyük boynuzlu baykuş (Bubo virginianus)

Kaplan baykuşu veya ötücü baykuş olarak da bilinen büyük boynuzlu baykuş, Amerika’ya özgü büyük bir baykuştur. Geniş bir yelpazeye sahip son derece uyarlanabilir bir kuştur ve Amerika’da en yaygın olarak dağıtılan gerçek baykuştur.

İlgili hikayeler

Silicon Valley Stunned by the Fulminant Slashed Investments

I actually first read this as alkalizing meaning effecting...

The Next Wave of Superheroes Has Arrived with Astonishing Speed

I actually first read this as alkalizing meaning effecting...

Watch Awesome Kate Halle Go Full Wiming Pro in the Bahamas

I actually first read this as alkalizing meaning effecting...

The Weirdest Places Ashes Have Been Scattered in New Zeeland

I actually first read this as alkalizing meaning effecting...

The Car Insurance Catch that can Double Your Cover in Two Months

I actually first read this as alkalizing meaning effecting...

Abone ol

- Never miss a story with notifications

- Gain full access to our premium content

- Browse free from up to 5 devices at once

Son bloglar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz